Ana sayfa GENEL Kamu Katılım Bankasında Önemli Gelişme

Kamu Katılım Bankasında Önemli Gelişme

641
0
PAYLAŞ

En son görevi Türkiye Finans Genel Müdür Yardımcılığı olan Bedri Sayın, Adabank'a Genel Müdür olarak atandı. Bu atama uzun zamandır konuşulan Adabank'ın yoluna katılım bankası olarak devam edeceği söylentilerini güçlendirdi. Henüz hangi kamu bankasının katılım bankacılığına ilk adımı atacağı kesinleşmiş değil. Bu atama Adabank'ın bir kamu katılım bankası olarak faaliyetlerine başlayacağı konusunda güçlü bir gösterge sayılıyor. Bedri Sayın uzun yıllar katılım bankalarında çeşitli kademelerde çalışmış tecrübeli bir isim. İlk kamu katılım bankasının kurularak faaliyete başlamasında kurucu genel müdür olarak yer alması bekleniyor. 

Bedri Sayın hem mevduat bankası hem de ağırlıklı olarak katılım bankası tecrübesi olan bir isim. 1956 Siirt doğumlu, Çukurova İşletme mezunu.

1983 1988 yılları arasında Ziraat Bankası'nda çalıştı.

1988 – 2002 yılları arasında Faisal Finans'ta şeflikten başlayıp genel müdür yardımcılığına kadar yükseldi. Adana şubesinde şef olarak başlayan katılım bankası kariyeri Urfa şubesinde ikinci müdür, müdür yardımcısı, müdür, Ankara bölgesinden sorumlu genel müdür yardımcılığı, İstanbul bölgesinden sorumlu genel müdür yardımcılığı, Genel Müdürlük'te genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2002 – 2005 yılları arasında Family Finans'ta genel müdür yardımcısı olarak çalıştı.

2006 – 2013 yılları arasında Türkiye Finans'ta genel müdür yardımcılığı yaptı. Türkiye Finans'ta çalıştığı alanlar Kredi Operasyon Müdürlüğü, Ticari Kredi Kontrol Müdürlüğü, Dış İşlemler Operasyon Müdürlüğü, Ödeme Sistemleri Operasyon Müdürlüğü, Genel Bankacılık Operasyon Müdürlüğü, Hazine Operasyon Müdürlüğü.