Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka’dan 167. Şube

Albaraka’dan 167. Şube

0
0
PAYLAŞ

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde düzenlenen törenle Albaraka Türk Katılım Bankası, 167. şubesini müşterilerinin hizmetine açtı. Açılış törenine Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Tekkeköy Şube Müdürü Aşkın Boklan, iş adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış öncesi bir konuşma yapan Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Samsun’da ikinci bereket kapısını açtıklarını belirterek, “Bu bereket kapımızın açılışında bizleri yalnız bırakmadığınız için ben Albara Türk adına ve Sanayi Şubemiz adına hepinize teşekkür ediyorum. Albaraka Türk denince akla bereket geliyor ama arka planında faizsiz bankacılık modeli var. Türkiye’de farklı bir bankacılığın farklı bir yaklaşımı temsil ediyoruz. Amacımız Samsun'daki ticaret adamını, iş adamını, sanayicisini, hizmet sektöründe çalışan bireylerine faizsiz esaslı ürünler, hizmetler sunmak. Bu bağlamda buradayız güzel bir ekip oluşturduk, güzel bir şube dizayn ettik. Bu genç ve çevik atik personelimiz sizlere inşallah müşteri memnuniyeti çerçevesinde hizmet sunacak. Bu bereket kapımızın hem Samsun'a, hem bankamıza, hem Türk insanına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Uzun yıllar yöneticilik yaptığı Albaraka Türk Katılım Bankası'nın açılışında olmaktan ve ikinci şubesinin Samsun'da açılmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Milletvekili Yeni ise, “Biz siyasiler temel atmak ve açılışlar çok hoşumuza gider. Samsun’da son yıllarda çok sayıda banka şubesi açıldı. Bankalar, ekonominin bel kemiğidir. Bankalarda bir sarsıntı olursa zincirleme müşterilerine aynı anda yansır. O bakımdan 2002 yılları öncesi 50 bin bankacının bir gecede işsiz kaldığı ve 22 bankanın da fona devredildiği günleri çok iyi yaşamış birisi olarak da bugün burada bulunuyorum. 3 dönemdir milletvekiliyim, 3 dönemdir mali kurumların mecliste denetim komisyon başkanlığını yapıyorum. Bunlar arasında birçok parayla alakalı bölümün yönetim komisyon başkanlığını yaptım. Birçok bankanın şubesi kapatılmıştı geçmişte şimdi her banka şube açmaya devam ediyor. Bu dönemde yani 12 yıllık dönemde katılım bankaları da rakamlarını katlayarak devam ettiler” diye konuştu.

Konuşmasında iş adamlarında da seslenen Yeni, ”Önümüz günlerde inanıyoruz ki kur ve faizlerde geri gelecek. Muhtelif yerlerden suni bir şişirme ve müdahale oldu. İnşallah önümüz günlerde bunları hep birlikte aşacağız. Biz sağlam yere basıyoruz çünkü geçmişi iyi okuduk. 22 bankanın nasıl batırıldığını, battığının kitaplarını yazdırdık. Her gün bütçe görüşmelerinde bankacılıkla ilgili konuşma yaparken, o kitapları aldım mı elime yeter başka bir şey söyleme ye gerek yok. İnşallah ekonomimizi de siyasi gelişmeyi de düzeltmek suretiyle muhasır medeniyeti yakalayarak yola devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Banka şubelerinin açılmasının ilin ekonomik boyutuyla iyi bir noktaya geldiğinin göstergesi olduğunu ifade eden Vali Aksoy, Samsun’da son yıllarda yeni yeni banka şubelerinin açıldığını belirtti. Birçok bankanın şube sayısını arttırdığını kaydeden Aksoy, “Bankalar şubelerini açarken ekonomik hareketliliğe dikkat eder ve burada bir hareketlilik varsa, ekonomik bakımdan bir katkı sağlayacağına inanıyorlarsa orada şube açarlar. Bu bakımdan bir banka bu çalışmaları yapıyor ve Samsun'u şube açılabilir, ekonomik anlamda gelişme içerisinde olan bir kent olarak gördüğünü bir anlamda bizlerle paylaşıyor. Albaraka da Samsun'daki birinci şubesinin dışında bugün Organize Sanayi Bölgemize yakın olan Tekkeköy ilçemizde bu noktada yeni bir şubesini daha açmış oluyor. Bu da bölgemizde ekonomik hareketliğin var olduğunu ve burada banka şubesinin açılmasının yararlı olacağını, o kesim tarafından da tespit edildiğinin güzel bir ifadesi. Samsun hızla değişiyor hızla gelişiyor her alanda önemli yatırımlar ve hizmetler gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı.