Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka Hackathon Yöntemini Kullanan İlk Banka Oldu

Albaraka Hackathon Yöntemini Kullanan İlk Banka Oldu

0
1
PAYLAŞ

Albaraka, bankacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirdi ve ürün geliştirmede Hackathon yöntemini kullanan ilk banka oldu. Albaraka İnovasyon Projesi’nin bir parçası olarak Albaraka Genel Müdürlüğü’nde başlatılan Hackathon ile mevcut ürün geliştirme 48 saate indirildi ve 100 kata yakın verim sağlandı.

Albaraka Strateji ve Kurumsal Performans Yönetimi Müdürü Hasan Altundağ, Hackathon’un başlangıcında yaptığı konuşmada “Albaraka’nın vizyonu dünyanın en iyi katılım bankası haline gelmektir. Bu vizyonu destekleyen beş yapı taşından birisi ‘En Yenilikçi Ürünlere Sahip Olmak’tır. Bu sebeple, bankamızın hızlı ve seri yeni ürün geliştirme yeteneğine ve kapasitene sahip olması stratejik önceliklerimizd.en birisidir. Bu vizyonunu destekleyen bir bakış açısıyla Hackathon modelini, inovasyon geliştirme süreçlerine entegre etmeyi hedefliyoruz” diyerek, bu konuda tüm bankacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirmiş olduklarını belirtti.

Hackathon Nedir?

‘Hack Maratonu’ anlamına gelen Hackathon, ülkemizde yeni bir kavram olmakla birlikte daha çok teknoloji şirketlerinin yazılım geliştirme süreçlerinde kullandıkları son derece etkili ve hızlı bir proje geliştirme modelidir. Bu yöntemle bilgisayar programcıları, grafik tasarımcılar, proje yöneticileri ve iş sahipleri program üzerinde birlikte çalışabilmektedir.

.Kaynak : www.foreks.com

1 YORUM