Ana sayfa Haberler Kuveyt Türk her yıl 40-50 şube açacak

Kuveyt Türk her yıl 40-50 şube açacak

803
0
PAYLAŞ

Gaziantep Üniversitesi'nde (GAÜN), ve GAÜN  Ekonomi Topluluğu ile Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından “Bankada Kampüs” adlı eğitim seminerinde konuşma yapan Kuveyt Türk İnsan Kaynakları  Eğitim Grup Müdürü Semih Sel önemli açıklamalarda bulundu.

 

Kuveyt Türk olarak büyüyen ve gelişen bir sektörde faaliyet gösterdiklerini söyleyen Kuveyt Türk İnsan Kaynakları ve Eğitim Grup Müdürü Semih Sel, “Ciddi bir büyüme temposunu yönetiyoruz. Bu çerçevede yaklaşık 300’ü aşkın işletme sayısına ulaşan bir bankada, 5 bin personele ulaşmış durumdayız. Önümüzdeki dönemlerde de bu sayıyı her yıl minimum 40-50 şube açarak, her yıl 500- 600 yeni istihdamla büyütme hedefimiz var” dedi.

 

Sel, Kuveyt Türk’ün özellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak tasarladığı “Bankada Kampüs” programının, hem öğrencileri geleceğe hazırlamak hem de Kuveyt Türk’ün büyüme temposunda, gelecekte Kuveyt Türk de görev alacak kişilerin yetiştirilmesine yönelik bir program olduğunu söyledi.

 

“Bankada Kampüs” programını banka ortamında, üniversitede öğrendiklerini pratiğe dönüştürebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri, hayata hazırlayabilecekleri bir program olarak gördüklerini vurgulayan Sel, “Bankada Kampüs” programıyla öğrencilere bankacılık ve finans sisteminin nasıl çalıştığını ve Kuveyt Türk özelinde faizsiz bankacılık sisteminin farklarının neler olduğunu öğreniyorlar. Geçtiğimiz dönem dördüncü sınıf öğrencilerinden 200 civarında mezun öğrenci verdik ve yüzde 70’ini istihdam ettik. Katıldığınız eğitimlerde ve şube içerisinde gösterilen performans ile bütün bu verileri birlikte değerlendirerek temmuz ve ağustos aylarında programdan mezun olan arkadaşlardan istihdama dönüş yapıyoruz” diyerek, “Bankada Kampüs” programına başvuru koşulları ve değerlendirme süreci hakkında bilgi verdi.