Ana sayfa Haberler “Geleceğin Yöneticileri” sınavı 3 Mayıs’ta

“Geleceğin Yöneticileri” sınavı 3 Mayıs’ta

0
0
PAYLAŞ

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2015'in ilk MT sınavını 3 Mayıs Pazar günü yapacak. Son başvuru tarihinin 27 Nisan Pazartesi olduğu sınavla işe alınacak kişilere ücretsiz MBA, özel ücretlendirme, özel MT eğitim programı ve özel kariyer planı-yönetimi gibi bir çok özel imkanlar sunuluyor.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN 

 

Bankacılık alanındaki çalışmalarına 1989 yılında başlayan ve büyük ortağı dünyanın en büyük finans kurumlarından biri Kuwait Finance House olan Kuveyt Türk, bugün 300'den fazla Şubesi ve 5000'i aşkın çalışanıyla 'Sağlam Bankacılık' ilkesi doğrultusunda büyümeye devam etmektedir. Yönetimindeki yerel ve uluslararası tecrübeye sahip yöneticileri ve uzman çalışan kadrosu ile yurtiçi ve yurtdışı gelişmeleri sürekli takip eden modern yönetim anlayışına sahiptir.


Banka'nın kurumsal büyümesi hızlı bir ivme ile her alanda artmakta ve gelişime odaklanmış yönetim ve insan kaynakları politikalarıyla her geçen gün bünyesine yeni yetenekler katmaktadır.

Her Yıl Türkiye'nin en rekabetçi MT programını  adaylarına sunan Kuveyt Türk, bankacılıkta ki 26. yaşını yine Türkiye'nin en nitelikli MT programı ile taçlandırıyor. 

 

Geleceğin Yöneticisi Bugünün Yönetici Adayı

Kuveyt Türk MT programının amacı Kuveyt Türk'ün gelecek yıllarda başarısını devam ettirecek ve daha üst seviyelere çıkaracak yöneticilerini yetiştirmektir. Programa Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden başarıyla mezun olmuş adayların katılımı hedeflenmektedir. Adayların yoğun bir eğitim programı sonrası kuruma adaptasyonları ardından kariyer gelişim ve yönetim süreçleri yakından takip edilecektir. Kişisel yetkinlik ve teknik yeteneklerinin üst seviyelere çıkarılması için profesyonel destek sağlanacaktır.

Kuveyt Türk MT Programı

MT seçme sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılar öncelikli olarak temel bankacılık eğitimleri ve kişisel gelişim eğitimlerini tamamlarlar. Eğitim programlarının bir parçası olarak farklı bankacılık birimlerinde rotasyon eğitimlerine de katılan MT'ler hem değerlendirme sürecinde hem de değerlendirme sonrasında aldıkları geri bildirimlerle kendilerini çok daha yakından tanıma fırsatı bulacaklardır.  Eğitim sürecinin tamamlanmasıyla birlikte  MTler kariyer hedefleri ve eğitim sürecinde yapılacak ölçme ve değerlendirmelere göre şube ve genel müdürlük birimlerde kariyerlerine devam ederler.

Eğitim sürecinin hemen sonrasında gerekli şartları sağlamalrı halinde ücretinin tamamı Kuveyt Türk tarafından karşılanan ücretsiz Yüksek Lisans imkânı (MBA) Türkiye'de MT programları arasında ilk ve tek olma özelliğine sahiptir.

Geleceğin Yöneticisi Bu günün Yönetici Adayı

Kuveyt Türk MT programının amacı Kuveyt Türk'ün gelecek yıllarda başarısını devam ettirecek ve daha üst seviyelere çıkaracak yöneticilerini yetiştirmek. Programa Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden başarıyla mezun olmuş adayların katılımı hedefleniyor. Adayların yoğun bir eğitim programı sonrası kuruma adaptasyonları ardından kariyer gelişim ve yönetim süreçleri yakından takip edilecek. Kişisel yetkinlik ve teknik yeteneklerinin üst seviyelere çıkarılması için profesyonel destek sağlanacak.

KT MT Programı

MT seçme sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılar öncelikli olarak temel bankacılık eğitimleri ve kişisel gelişim eğitimlerini tamamlarlar. Eğitim programlarının bir parçası olarak farklı bankacılık birimlerinde rotasyon eğitimlerine de katılan MTler hem değerlendirme sürecinde hem de değerlendirme sonrasında aldıkları geri bildirimlerle kendilerini çok daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar.  Eğitim sürecinin tamamlanmasıyla birlikte MT'ler kariyer hedefleri ve eğitim sürecinde yapılacak ölçme ve değerlendirmelere göre şube ve genel müdürlük birimlerde kariyerlerine devam ederler.

Eğitim sürecinin hemen sonrasında gerekli şartları sağlamalrı halinde ücretinin tamamı Kuveyt Türk tarafından karşılanan ücretsiz Yüksek Lisans imkânı (MBA) Türkiye'de MT programları arasında ilk ve tek olma özelliğine sahip.


İş Tanımı
Kuveyt Türk MT’leri KT şubeleri ve genel müdürlük birimlerinde kendi yetkinlikleri ve istekleri doğrultusunda istihdam edilecekler.

Kuveyt Türk MT’lerine Sunulacak İmkanlar:

Ücretsiz MBA

Adaylara eğitimlerine ve çalışma hayatına paralel, Kuveyt Türk tarafından finanse edilecek eşzamanlı MBA yapma imkanı

 

Özel MT Eğitim Programı

Piyasanın önde gelen eğitim firmalarınca tasarlanmış “Kuveyt Türk Özel MT Eğitimi”ne  katılım olanağı

 

Özel Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi

Kuveyt Türk'ün profesyonel bireysel kariyer planlama ve kariyer yönetimi desteği, KT Kariyer Temsilcileri tarafından yakından takip edilme olanağı.

 

Özel Ücretlendirme

Rekabetçi ve performans bazlı ücretlendirme ve diğer yan haklar

 
Kuveyt Türk Kimi Arıyor?
• 2014 yılında mezun olmuş veya 2015 yılında  mezun olabilecek durumda olan,
• Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin 4 yıllık İktisadi ve İdari Bilimler ya da Mühendislik (İşletme ve Endüstri)  fakültelerinden mezun,
• Çok iyi derecede İngilizce, tercihen ikinci bir yabancı dil bilen,
• Analitik düşünme ve problem çözme yeteneği gelişmiş,
• Stratejik bakış açısına sahip,
• Proje yönetimine ve ekip çalışmasına yatkın,
• Müşteri odaklı çalışabilen,
• İletişim yeteneği gelişmiş,
• İkna kabiliyeti yüksek, kendine güvenen,
• Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilen,
• Teknolojiyi yakından takip eden
,
• Ayakları yere basan ancak gözü hep yükseklerde olan,
• Katılım Bankacılığında görev yapmak için istekli,
adaylar tercih edilecektir.

 

MT 2015 İşe Alım Süreci:

MT 2015 işe alım süreci 3 Mayıs 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek MT tanıtım sunumu ve İngilizce sınavı ile başlayacak.

Sınavdan başarılı olan adaylar Kuveyt Türk Kariyer ve İşe alım ekibi tarafından yürütülen işe alım süreci değerlendirme merkezi uygulamalarına dahil edilecekler.

 

Grup çalışması, sunum değerlendirme,  simülasyon ve diğer değerlendirme araçlarından oluşan değerlendirme süreci Türkiye’nin en profesyonel MT seçme süreci olarak bilinmektedir.

MT 2015 işe alım sürecine başvuru için son tarih: 27 Nisan 2015 Pazartesi
MT 2015 tanıtım sunumu ve İngilizce sınavı tarihi: 3 Mayıs 2015  – Pazar Saat 09:30

Önemli Not: MT 2015 İngilizce sınavından yeterli notu alan adaylar MT değerlendirme süreci için hak kazanmış olacaklar.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN