Ana sayfa Haberler Kuveyt Türk’ten faizsiz ek limit veren banka kartı

Kuveyt Türk’ten faizsiz ek limit veren banka kartı

0
0
PAYLAŞ
Banka kartlarının özelleştirilmiş bir versiyonu olan Altın Kart, müşterilere ek limit kullanım hakkı sağlayarak hesaplarında bakiye bitse de POS üzerinden harcama yapmalarına olanak sağlıyor. Katılım bankacılığında yenilikçi bir ürün olan Altın kart,  bu ek limiti 2 bin TL’ye kadar ve 30 güne kadar vade ile müşterilerinin hizmetine sunuyor. Ayrıca her ay kısa mesaj ya da e-mail yoluyla hesap özeti göndererek bilgilendirme yapılıyor.
 

Kredi kartı değil altın kalpli bir kart
 
Piyasada ek limit özellikli banka kartlarının yeni yeni gelişmekte olduğunu ve Altın Kart’la bu alanda güçlü bir varlık sergilemeyi hedeflediklerini belirten Kuveyt Türk Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral şunları söyledi:
 

“Kuveyt Türk olarak hem müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak hem de ülkemizin ekonomik hedeflerine katkıda bulunacak ürün ve hizmetler geliştirmeye önem veriyoruz.  Kredi kartı kullanımına getirilen düzenlemeler ve tasarrufun teşvik edilmesine yönelik adımlar göz önünde bulundurulduğunda Altın Kart’ın önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. Altın kart bir kredi kartı değil, banka kartı özelliklerinin yanı sıra tüketiciye hesabındaki bakiye bittiğinde alışverişlerde kullanım için ek limit sağlayan tüketici dostu bir karttır. Bu ürünümüz müşterilerimizi finansal yüklerin altına sokmayan, paraları bittiğinde de onların yanında olan altın kalpli bir karttır.
 
 
Altın Kart ile yapılan alışverişlere altın puan hediye

Altın Kart sahipleri yaptıkları harcamalardan altın puan kazanıyor. Hesaptaki bakiye kullanılarak yapılan alışverişlerde yüzde 0,35, ek limit kullanılarak yapılan alışverişlerde ise yüzde 0,1 oranında altın puan hediye ediliyor. Müşterinin altın puan hesabında biriken puanların toplam tutarı 10 TL’ye ulaştığında gram altın olarak hesaba yansıtılıyor.