Ana sayfa GENEL S&P: İslami finans 2 trilyon doları aştı

S&P: İslami finans 2 trilyon doları aştı

S&P’nin; “İslami Finans 2016’da Büyümeye Azalarak Devam Edecek” başlıklı raporunda, İslami finans sektörünün kritik bir büyüklüğe ulaştığı belirtildi.

169
0
PAYLAŞ

Kredi derecelendirme ve kredi riski araştırması konusunda dünyanın önemli kuruluşlarından Standard & Poor’s, İslami finans sektörünün 2016’da azalarak da olsa büyümeye devam edeceğini bildirdi. S&P’nin; “İslami Finans 2016’da Büyümeye Azalarak Devam Edecek” başlıklı raporunda, İslami finans sektörünün kritik bir büyüklüğe ulaştığı belirtildi.

Dünya çapındaki varlıkların 2 trilyon doları aştığına değinilen raporda sektörün şu anda karşı karşıya bulunduğu üç ana zorluk şöyle ifade edildi:  “Petrol fiyatlarında düşüş ve bunun çekirdek piyasaların ekonomik performansı üzerindeki etkileri. Küresel banka ve sigorta şirketleri için düzenleyici çerçevede yaşanan hızlı değişimler. Sistemin hâlâ; küçük sanayilerin toplamından oluşan parçalanmış doğası ve gerçek anlamda bir küresel kapsam eksikliği.”  İslami finansta büyümenin 2016’da tek haneli rakamlara ineceği tahmininde bulunan S&P; sektörün entegrasyon eksikliği yaşadığını belirtti.

Yorumlar

yorumlar