Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka, karekodlu çeki müşterilerine ilk sunan katılım bankası oldu

Albaraka, karekodlu çeki müşterilerine ilk sunan katılım bankası oldu

Albaraka, karekodlu çeki müşterilerine ilk sunan katılım bankası oldu.

408
1
PAYLAŞ
Çekle ödemelerin daha güvenli hale getirilmesi amacıyla Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından Türkiye Bankalar Birliği (TBB) işbirliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteği ile geliştirilen “Karekodlu Çek” uygulaması 15 Haziran 2015’ten itibaren kullanıma açılmıştı.
Albaraka,  karekodlu çeki müşterilerine ilk sunan katılım bankası oldu. Entegrasyon çalışmaları biten ürün için bir süre pilot uygulama yapıldıktan sonra karekodlu çek tüm müşterilerin hizmetine sunuldu.
Sistem, çek ile yapılan alışverişleri daha güvenli hale getirerek ticareti daha kolay ve hızlı hale getirmeyi hedefliyor. Karekodlu Çek uygulaması ile keşidecinin geçmiş çek ödeme alışkanlığı tek tıkla görülebilecek. Çeki elinde bulunduran kişi, çek yaprakları üzerinde yer alan karekodu, akıllı telefonuna indireceği Findeks uygulaması ile okutarak sorgulama yaptırabilecek. Bu sistem sayesinde çek üzerindeki bilgilerde herhangi bir silinti, kazıntı, tahrifat veya bir başka kimyasal sahtecilik tespit edilebilecek ve ticari hayat tüm taraflar için daha güvenli hale gelecek.

1 YORUM

  1. Albarakanin Bu hizmetleri vermeye başlaması herkesi sasirtiyor ama inanilmaz bir bilgi teknojileri yapısı kuruldu.bu gidişat garanti yi örnek alıyor gibi geliyor bana. Bu konuda bt müdürlerinin ve gmy sinin emeği büyük. Şaşırtan teknojilere devam edin lütfen. Katilimlar arasi ilk değil türkiye de de ilk olsun yapacağınız çalışmalar.