Ana sayfa Haberler BANK ASYA Bank Asya’dan 2015’te zaman aşımına uğrayan katılım fonu bilgilendirmesi

Bank Asya’dan 2015’te zaman aşımına uğrayan katılım fonu bilgilendirmesi

241
0
PAYLAŞ

Asya Katılım Bankası A.Ş, 2015 yılında zaman aşımına uğrayan katılım fonu sahipleri için aşağıdaki bilgilendirme metnini yayınladı. Bankanın açıklamasına göre on yıldır hareket görmeyen ve 2015 yılında zaman aşımına uğrayan hesaplar 30 Haziran 2016 tarihinde TMSF’ye devredilecek.

2015 Yılında Zaman Aşımına Uğrayan Katılım Fonu Listesi için tıklayınız.

“5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62.maddesi gereğince; bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabidir.

Zaman aşımına uğrayan her türlü mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar banka tarafından hak sahibine ulaşılamaması halinde, yapılacak ilanı müteakiben Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na gelir kaydedilir.

Son işlem tarihinden itibaren 10 yıldır hareket görmediğinden 2015 yılında zaman aşımına uğramış Bankamız nezdindeki katılım fonu listesine www.bankasya.com.tr adresimizdeki “Haberler” başlığından ulaşabilirsiniz.

Listede kaydı bulunan hesap sahiplerinin en geç 15 Haziran 2016 tarihine kadar en yakın Bank Asya şubesine başvurmaları gerekmektedir, aksi halde söz konusu hesaplar 30 Haziran 2016 tarihinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

İlânen duyurulur.

Saygılarımızla;
ASYA KATILIM BANKASI A.Ş.”