Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka 20 bine yakın iş başvurusu aldı

Albaraka 20 bine yakın iş başvurusu aldı

0
0
PAYLAŞ

Ülkemizin ilk katılım bankası olan Albaraka Türk Katılım Bankası’na, 2015 yılında yaklaşık 20 bin iş başvurusu aldı. 2015’te müfettiş yardımcısı, denetçi yardımcısı ve bireysel pazarlama uzman yardımcısı pozisyonları için toplu alım sınavları yapan Albaraka’da pozisyonlar Banka personeline de açık olduğu için kriterlere uygun çalışanlar da sınava davet edildi..
Albaraka Türk’ün toplam çalışan personel sayısı yılsonu itibarıyla 3.736’ya ulaştı. Yaş ortalaması 32 olan personelin
%90’ı yüksekokul ve üstü öğrenim diplomasına sahip.

Albaraka işe alım süreci:

  • Tecrübeli adaylar: Özgeçmişi uygun bulunan adaylar ön görüşmeye davet edilir, ilgili birim yöneticisiyle ve İnsan Kaynakları departmanıyla mülakat gerçekleştirilir. Son aşamada referanslarla bağlantı kurulur ve başvuru sonuçlandırılır.
  • Tecrübesiz adaylar: Özgeçmişi uygun bulunan adaylar ön görüşmeye davet edilir. Genel kültür, genel yetenek testleri ve kişilik envanteri uygulanır. Bu aşamayı geçen adaylar ilgili birim yöneticisiyle ve İnsan Kaynakları departmanıyla mülakata alınır. Son aşamada referanslarla bağlantı kurulur ve başvuru sonuçlandırılır.
  • Albaraka’ya yardımcı personel pozisyonu dışındaki iş başvurusu için bankacılıkla ilişkili bir bölümden üniversite mezunu olma, 28 yaşını aşmamış olma; erkek adaylar için askerlikle ilişiğin olmaması şartı aranır.
  • Başvuru kriterlerine uygun adaylar personel ihtiyacı olduğu dönemlerde sınava alınır, başarılı olan adaylar mülakata davet edilir. Adaylar mülakat sonucuna ve istedikleri pozisyonun özelliklerine göre değerlendirilir.

Albaraka Türk Katılım Bankası iş başvurusu için tıklayınız