Ana sayfa Haberler KUVEYT TURK Kuveyt Türk 28 projeyi hayata geçirdi

Kuveyt Türk 28 projeyi hayata geçirdi

1209
0
PAYLAŞ

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın  strateji çerçevesinde yerine getirilen ve Banka genelinin dâhil olduğu projelerin yönetilmesi, herhangi bir sektör veya grup özelinde yönetilen projelerin stratejik hedefler çerçevesinde program yönetiminin yapılması ve proje yönetim çerçevesinin oluşturulması gibi konularında aktif rol alan Stratejik Proje ve Program Yönetim Ofisi  2015 yılı Ocak ayında, 2015 yılı için stratejik projeler yol haritası hazırlayarak proje portföy yönetim aracı üzerinde çalışmalara başladı. Bu yol haritası içerisinde 40 proje tanımlandı, 2015 yılı Aralık ayı sonu itibarıyla bu projelerden 28’i tamamen tamamlanarak, organizasyonun stratejisinin gerçekleştirilmesine ciddi destek sağlandı. Bankanın 2015 yılı içinde tamamlanmış projelerinden bazıları şöyle:

Özel Bankacılık Müşteri Deneyimi: Özel bankacılık müşterilerinin Kuveyt Türk’teki deneyimini arttıracak süreç geliştirmeleri ve pazarlama uyarlamaları hayata geçirildi. İstanbul Özel Bankacılık Şubesi açılmış ve 2 şubede özel bankacılık köşeleri faaliyete başlamıştır.

KT Portföy A.Ş: Ülkemizdeki ve dünyanın farklı noktalarındaki yatırımcılar için Kuveyt Türk tarafından bir yatırım ortamı sunmak üzere KT Portföy A.Ş. kurularak faaliyetlerine başlamıştır.

Merkezileşme Programı: Banka, şubedeki operasyonel işlerin teknolojiye ya da operasyon merkezine devri için
projeleri bu programla yürütmeye başladı. Şube içi ATM ve mutabakat mektupları ile işlemler teknolojiye devredilirken; Fon kullandırım, EFT, havale, SGK, teminat mektubu ve sigorta işlemlerinin merkezileştirilmesine başlandı.

Nakit Optimizasyon Projesi: Bankanın şubelerinin ve ATM’lerinin kullandığı nakit akışı optimize edilerek, Hazine gelirlerinin artmasına katkı sağlandı.

İşlem Bankacılığı: Banka müşterilerinin ödeme, tahsilat ve muhasebe işlemlerinin tek elden yönetilebileceği İşlem Bankacılığı hizmete alındı.

Dijital Transformasyon ve Kanal Göçü Stratejisi: Bankanın mobil ve internet kanalları ile ilgili stratejisi ve yol haritası belirlendi.

İçsel Derecelendirme Projesi:  BASEL II standartları kapsamında, Kuveyt Türk risk algısının kredi müşterilerimize yansıtılacağı, müşteri skort kartlarının hazırlanmasının hedeflendiği IRB projesi devam etmektedir.