Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka’ya yeni yönetim kurulu üyesi

Albaraka’ya yeni yönetim kurulu üyesi

2413
0
PAYLAŞ

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 24.03.2016 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısında Bekir Pakdemirli’nin Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmasına karar verildi.

Bekir Pakdemirli Kimdir?

Son 10 yılda, çokuluslu bir şirketin ortadoğu bölge müdürlüğü, İzmir’de; bir seramik firmasının genel müdürlüğü ve halka açık bir gıda firmasının genel müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Halen McCain firmasının iş geliştirme müdürlüğünü yürütmekte, Turkcell‘de yönetim kurulu üyeliği yapmakta, şirketlere yönetim, finans, verimlililik ve yeniden yapılanma danışmanlığı, vermektedir.

Bir çok şirketin kuruluşunda bulunmuş ve halen Anonim Yapı Teknolojileri şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Kanal 35 ve Ege TV ‘de haftalık ekonomi programı yapmakta ve çeşitli internet gazetelerinde ekonomi ve politika alanında yazılar kaleme almaktadır.

24. dönem milletvekili seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı oldu fakat az farkla seçilemedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Anadolu Otizm vakfı mütevelli heyet ve yönetim kurulu üyelikleri yapmaktadır.

Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği üyesidir.

Bekir Pakdemirli, afet durumunda uluslar arası alanda afet haberleşmelerinde başrol oynayan, tüm sivil toplum örgütlerine hizmet eden amatör telsiz kulüplerinin üyesi ve amatör telsizci dir.

İleri düzeyde İngilizce, temel düzeyde İtalyanca dil bilgisine sahiptir.