Ana sayfa GENEL Katılım Bankalarının Zirvesindekiler Aynı Etkinlikte!

Katılım Bankalarının Zirvesindekiler Aynı Etkinlikte!

499
0
PAYLAŞ

İstanbul Sabahaddin Zaim Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi  tarafından 20 Mayıs 2016 Cuma Günü düzenlenecek olan İslam Ekonomisi ve Finansı Çalıştayı’da “Üniversite ve Sektör İlişkisi” ele alınacak.

Moderatörlüğünü Prof.Dr. Mehmet Bulut üstleneceği programın konuşmacıları ise şöyle:

Osman Arslan, Ziraat Katılım Genel Müdürü

Osman Çelik, Türkiye Finans Genel Müdürü

İkram Göktaş, Vakıf Katılım Genel Müdürü

Abdullah Güzeldülger, Bank Asya Genel Müdürü

Ufuk Uyan, Kuveyt Türk Genel Müdürü

Dr. Fahrettin Yahşi, Albaraka Türk Genel Müdürü

Etkinliğin Amacı: Türkiye’de İslam Ekonomisi ve Finansı alanındaki gelişmeler giderek hızlanırken yükseköğretimde de önemli atılımlar olmaktadır. Bunların en önemlisi ise Türkiye’de bu alanda ilk defa lisans düzeyinde öğretim yapacak programların açılmasıdır. Bu aşamada hem lisans hem de yüksek lisans ve doktora programlarının içeriği, sektörün beklentileri ve işbirliği imkânları hakkında ilgili tarafların bir araya gelerek ortaklaşa bir yol haritası çıkarılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Çalıştay, İslam Ekonomisi ve Finansı alanında farklı disiplinlerde çalışan bilim insanlarını, kamu ve özel sektör temsilcilerini, uzmanlarını ve lisansüstü öğrencilerini bir araya getirmeyi, İslam Ekonomisi ve Finansı alanında başta Katılım Bankacılığı olmak üzere Üniversite ile Sektörün işbirliği alanlarının geliştirilmesini ve çerçevede bir strateji planının oluşturulmasını amaçlamaktadır.

Yöntem: İslam Ekonomisi ve Finansıyla ilgili olarak belirlenen konularda davetli konuşmacıların sunumundan sonra müzakerecilerin değerlendirmeleri ve katılımcıların görüşleri alınacaktır. Her bir tartışma başlığı için dünya örnekleri, sorunlar, çözüm önerileri tartışılarak çalıştaya tüm tarafların aktif katılımı sağlanacaktır. Çalıştay sonunda ise oturum başkanları her bir konu için sonuç bildirisi okuyarak İslam Ekonomisi ve Finansı alanında işbirliklerinin geliştirilmesine yönelik yol haritası belirlenecektir.

Çalıştay iletişim bilgileri: İstanbul S. Zaim Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi Halkalı-Küçükçekmece İstanbul

Tel: 0212.6929893- 0212.6929754

E-posta: izuisefam@izu.edu.tr

Çalıştayın programının tamamına ulaşmak için tıklayınız