Ana sayfa Haberler ALBARAKA Katılım Bankaları: Lanetliyoruz

Katılım Bankaları: Lanetliyoruz

922
1
PAYLAŞ

15 Temmuz Cuma akşamı yaşadığımız darbe teşebbüsüne karşı katılım bankaları açıklamalarda bulundular.

Albaraka Türk Kamuoyu Duyurusu

Milletimizin iradesine dayanmayan, demokrasimize karşı bir grup tarafından yapılmış kanun dışı eylemi tüm halkımız adına lanetliyoruz! “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesine olan güçlü inancımızla, milletler topluluğunun en müstesna yerinde yer almak adına bu çağ dışı kalkışmayı kınıyor, ülkemize ve demokrasimize olan inancımızı ifade ediyoruz.

Bu tür davranışların bir daha asla yaşanmaması dileğimizle.

Devletimize ve Milletimize geçmiş olsun diyoruz.Saygılarımızla,

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

 

Kuveyt Türk Duyurusu

15 Temmuz 2016’da gece saatlerinde meydana gelen ve yüce Türk Milletinin özgür iradesine darbe vurma amacını taşıyan hain girişimi şiddetle kınıyor, demokrasiye ve ülkesine sahip çıkma uğruna şehit olan tüm güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm yaralılara şifalar diliyoruz.

 

Türkiye Finans Basın Açıklaması

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi milletin iradesi hiçe sayılarak gerçekleştirilmiş kalkışma girişimini şiddetle kınıyoruz. Türkiye Finans Katılım Bankası olarak demokrasiye inancımızla, bayrağımızın, vatanımızın, milletimizin ve hükümetimizin yanındayız.

Milletimiz demokrasiye sahip çıkarak bu girişimin başarısızlığında büyük rol oynamıştır. Bu, Türkiye’nin yarınları için ümit vericidir. Türkiye’nin tüm diğer kurumları gibi finansal kurum ve sistemlerinin de kesintisiz çalışmaya devam etmesi ülkemizin gücünü göstermektedir. Türkiye Finans da tüm şubeleriyle birlikte Türkiye’nin parlak yarınları için çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkemizi ve demokrasiyi korumak için yaşamını yitiren tüm güvenlik güçlerimize, sivil yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

Abdüllatif Özkaynak
Türkiye Finans Katılım Bankası
V.Genel Müdür

 

Ziraat Katılım Duyurusu

15.07.2016 tarihinde ülkemiz demokrasisine ve aziz milletimizn yüce iradesine karşı yapılan hain kalkışmayı lanetliyoruz. Bu kalkışmada ülkesinin geleceği için şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ülkemize, demokrasimize ve irademize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza en derin şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla.

 

Vakıf Katılım da internet anasayfasını güzel bir görsel eşliğinde “Demokrasi için tek millet, tek yürek!” söylemiyle kapladı.vakıf katılım 20160720

 

1 YORUM