Ana sayfa Haberler BANK ASYA Asya Emeklilik’in durumu ne?

Asya Emeklilik’in durumu ne?

0
0
PAYLAŞ

%98’i tasfiye sürecindeki Bank Asya’nın olan Asya Emeklilik ile herhangi olağan dışı bir durum yok, faaliyetlerine normal şekilde devam etmekte. Asya Emeklilik’te hesabı olanların hesaplarındaki fonların Bank Asya süreci ile bir alakası olmayacak, buradaki fonlar tamamen bağımsız olarak değerlendirilmekte ve ayrı bir yerde otorite kontrolünde muhafaza edilmektedir.

Asya Emeklilik tarafından konu ile alakalı açıklama şöyle:

“Şirketimiz faaliyetlerini normal şekilde sürdürmektedir, herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

Sözleşmenizde bulunan birikimlerin tümü Türkiye’de menkul kıymetlerin takası, saklanması ve uluslararası standartlarda numaralandırılması ile görevlendirilmiş Takasbank’ta (İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.) saklanmaktadır.

Bireysel Emeklilik Sisteminde toplanan fonlar şirket hesaplarında tutulmamakta, Takasbank hesaplarına yönlendirilerek fonlanmaktadır. O nedenle herhangi haciz tasfiye ya da iflas gibi benzeri durumlarda şirket alacaklarına mahsup edilmesi mümkün değildir.

Mevzuatın ilgili maddesine göre “Fon mal varlığı rehnedilemez, portföye ilişkin olarak yapılan işlemler haricinde teminat gösterilemez, üçüncü şahıslar tarafından haczedilemez ve iflas masasına dahil edilemez”

Bireysel emeklilik sözleşmenizdeki birikimin mülkiyeti ve tasarruf hakkı Şirketimize değil katılımcı olarak size aittir.

Normal çalışma şartlarımız ile siz değerli katılımcılarımıza hizmet vermeye devam ediyor olacağız.

Saygılarımızla”

15 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla şirketler arası son durum şöyle:

asya emeklilik 20160725