Ana sayfa Haberler Hem mobil müşterisi hem de işlem sayısı arttı

Hem mobil müşterisi hem de işlem sayısı arttı

0
0
PAYLAŞ

Darısı diğer bankalara temennisiyle başlayalım.

Garanti Bankası’nın Cep Şubesi, 3 milyon aktif müşteri sayısına ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Bankacılık sektöründe iOS ve Android işletim sistemlerinde Türkiye’nin en çok indirilen mobil uygulaması olan Garanti Cep Şubesi, 200’ün üzerindeki işlem yelpazesiyle, kullanıcılarına tüm bankacılık işlemlerini en hızlı ve kolay yoldan gerçekleştirme imkânı sunuyor.

Garanti Bankası’nın aldığı ödüller de mobil bankacılık alanındaki başarısını ve tercih edilirliğini kanıtlar nitelikte. Dünyanın en saygın bağımsız araştırma kuruluşlarından Forrester’ın 2016 Avrupa Mobil İşlevsellik Karşılaştırması’nda kıyasladığı 11 banka arasına giren tek Türk bankası olan Garanti Bankası, sıralamada iki kategoride Avrupa’nın en iyisi oldu. Bunun yanında 2016 Altın Örümcek Ödülleri’nde de Türkiye’nin En İyi Mobil Bankacılığı ödülünü aldı.

Teknolojiyi hizmetlerine en hızlı şekilde adapte ederek yenilikçi çözümleriyle fark yaratan Garanti’nin toplam dijital müşteri sayısı da 4,4 milyonu aştı. Mobilden geçen işlemler geçen seneye göre yaklaşık %70 oranında arttı. Ayrıca, Türkiye’de mobil vergi ödemelerinin %60’a yakını Garanti Cep Şubesi’nden yapılırken, internet ve mobil bankacılık alanındaki toplam ödemelerin %34’ü de Garanti’nin dijital kanalları üzerinden gerçekleştiriliyor.