Ana sayfa Haberler ALBARAKA Fahrettin Yahşi’den 2016 ikinci dönem açıklaması

Fahrettin Yahşi’den 2016 ikinci dönem açıklaması

0
0
PAYLAŞ

“Sektörde öncü olmaya, bu çeyrekte olduğu gibi, önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğiz” diyen Fahrettin Yahşi, Albaraka’nın 2016 ikinci çeyrek faaliyet raporunda yazılı bir değerlendirmede bulundu:

“Değerli Paydaşlarımız,

Albaraka Türk, gerek yurt içinde gerekse küresel piyasalarda devam eden dalgalanmalara rağmen sağlam bankacılık yapısı, yüksek öngörü gücü, proaktif stratejileri ve üstün hizmet modeliyle 2016 yılının ikinci çeyreğinde de büyümesini devam ettirmiş, sektördeki sağlam konumu ve müşterisine sunduğu hizmet deneyimiyle farklılaşmasını sürdürmüştür.

2016 yılının ikinci çeyrek finansal sonuçlarına göre, Bankamızın toplam aktifleri 29.363.727 TL olarak gerçekleşmiştir. Aynı dönemde toplam kredi portföyümüz yılsonuna göre %3,20 artışla 19.152.736 TL’ye ulaşmıştır. Aynı dönemde kâr ve zarara katılım hesapları ile özel cari hesaplar aracılığıyla toplanan fonlar 19.766.601 TL olarak gerçekleşmiştir. Bu fonların yaklaşık %44,20’si döviz cinsi fonlardan oluşmaktadır. 30 Haziran 2016 tarihi itibarıyla Bankamız vergi öncesi karı 161.176 TL, net kârımız ise 128.550 TL olarak gerçekleşmiştir.

Faizsiz finansman prensiplerine uygun, likiditesi yüksek alternatif bir yatırım aracı olan Kira sertifikası ihraçları ile Bankamız sermaye piyasasının finansman imkânlarından yararlanmaya devam etmektedir. 30 yıldır öncü konumunu koruyan ve yatırımcılara Albaraka Türk ismiyle güven veren bankamız, 2016 yılı ikinci çeyreğinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara sunulan biri 100.000 TL diğeri 75.000 TL’lik toplam 175.000 TL Kira sertifikası ihracı gerçekleştirmiştir.

Bankamız müşterilerine sunduğu farklılaşan hizmetler ve sürdürülebilir bankacılık yapısı sayesinde ödül almaya bu çeyrekte de devam etmiştir. Albaraka Türk, The Financial Times Grubu’na ait finans dergisi The Banker tarafından verilen “Islamic Bank of The Year 2016” ödüllerinde “Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası” ödülüne üst üste 4. kez layık görülmüştür. Bankamız bu ödülle Albaraka Bankacılık Grubu ülkeleri arasında ödüle layık görülen tek banka olmuştur.

Albaraka Türk olarak, bankacılık faaliyetlerimizde her geçen gün hizmet kalitemizi artırmak, müşterilerimizin talebini sağlıklı biçimde yönetmek, taviz vermek istemeyeceğimiz konuların başında gelmektedir. 30 yıl içinde daima büyüme gösteren bir katılım bankası olarak, müşteri portföyümüz ve sunduğumuz hizmetler çeşitlendikçe, müşterilerimizin ihtiyaçlarına da aynı hız ve kalitede cevap vermeye devam edeceğiz. Bu bağlamda ödüllerimize bir yenisini ekleyerek Şikayetvar.com işbirliğinde düzenlenen Türkiye’nin tek online şikâyet yönetimi yarışması A.L.F.A. Awards’ta, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Müşteri Deneyiminde ödüle layık görüldük.

Albaraka Türk olarak, ülkemizde katılım bankacılığının 2025 yılında ulaşmayı hedeflediği yüzde 15’lik pazar payı için çalışmalarımızı özenle ve özveriyle devam edecektir. “Dünyanın en iyi katılım bankası olmak” vizyonu ile faaliyetlerine devam eden bankamız, çalışanlarıyla, paydaşlarıyla sektörde öncü olmaya bu çeyrekte olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir.

Saygılarımla,

Dr. Fahrettin YAHŞİ

Genel Müdür

 

Albaraka’nın yarı yıl verileri şok etti…