Ana sayfa Haberler KUVEYT TURK Ufuk Uyan’dan Kuveyt Türk yarı yıl değerlendirme açıklaması

Ufuk Uyan’dan Kuveyt Türk yarı yıl değerlendirme açıklaması

849
0
PAYLAŞ

Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan, Banka’nın 2016 yarı yıl durumu ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı:

“27 yıldır istikrarlı olarak büyüyen bankamız sektör ortalamasının üzerinde gerçekleşen performansıyla sektör liderliğini devam ettirmiştir. Bu tablo, müşterilerimize verdiğimiz güvenin en önemli göstergesidir. Bu yıl da müşterilerimize “gerçek bankacılık” anlayışıyla, ihtiyaçlarına en uygun finansal çözümleri sunmak ve daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaya devam ediyoruz.

En yaygın katılım bankası olmamızı sağlayan şube ağımıza 2016 boyunca toplam 30 yeni şube ekleyerek tüm bankacılık sektöründe en çok şube açan ilk üç bankadan biri olmayı hedefliyoruz. 2016, özellikle KOBİ müşterilerimize ticari faaliyetlerinde en iyi desteği sunabilmek için yeni ürün ve hizmetler geliştirdiğimiz bir yıl oluyor. Leasing, işlem bankacılığı ve dış ticaret gibi alanlarda müşterilerimize sunduğumuz ürün ve hizmetleri de çeşitlendiriyoruz.

Türkiye ile dünya arasında finansal köprüler kuran Kuveyt Türk, öz sermaye yeterliliği açısından Türkiye’de finans sektörünün en güçlü aktörlerinden biri konumundadır. Faizsiz bankacılık ilkesi doğrultusunda gerek doğrudan finansman desteğiyle gerekse müşterek teşebbüs ortaklığıyla gerçek ve tüzel kişi mahiyetindeki yatırımcıları destekleyerek her dönem reel sektör aktörlerinin yanında yer almaktadır. Kuveyt Türk 5.363 personel ve 376 adet şube ağı ile Türkiye’nin her yerinden hizmet vermektedir.

Türk ekonomisine olan güvenimiz ve katılım bankacılığının lider bankası olmanın getirdiği mesuliyet ile hem katılım bankacılığı hem de tüm bankacılık sektöründe şubeleşmeye en çok yatırım yapan banka olduk.”

Kuveyt Türk 2016 yarı yılda “maşallah” dedirtti…