Ana sayfa Manşet Boyner Türkiye’nin en büyük mağazasını nerede açacak?

Boyner Türkiye’nin en büyük mağazasını nerede açacak?

1822
0
PAYLAŞ

Özkaynaklarını 157 Milyon TL artıran ve yatırımlarına devam eden Boyner Büyük Mağazacılık, en büyük mağazasını Pangaltı’da açmaya hazırlanıyor. Harbiye/Pangaltı’da yapımı süren dev kompleks içindeki 13 bin metrekarelik özel alanda yer alacak mağaza, Türkiye’nin en büyük “department store”u olacak.

Boyner, 2015 yılında başlattığı değişim, büyüme ve yatırım sürecine hız kesmeden devam ediyor. Yenilenme sürecini geçtiğimiz yıl sonunda logosunu da değiştiren Boyner, büyüme stratejisinin bir parçası olan yeni mağaza yatırımları için de kolları sıvadı. İstanbul’un kalbi konumundaki Harbiye/Pangaltı’da yapımı süren 40 bin metrekare büyüklüğe sahip ve içinde 5 yıldızlı otel ile rezidans da bulunan dev kompleks içindeki 13 bin metrekarelik özel alanı kiralayan Boyner, Türkiye’deki en büyük “çok katlı mağaza/department store”u açmak için çalışmalarını hızlandırdı. Mağazanın, kompleks inşaatının bitmesinin hemen ardından 2018 yılında açılması planlanıyor.

Boyner Grup, Boyner Büyük Mağazacılık özkaynaklarını 157 Milyon TL artırdı

2015’te Katar merkezli Mayhoola For Investments’ın 885 Milyon TL’lik yatırımla %30,7 oranında ortak olduğu Boyner Grup, 2016’nın ikinci çeyreğinde grubun amiral gemisi konumundaki Boyner Büyük Mağazacılık özkaynaklarını 157 Milyon TL artırdı. Boyner’in değişim ve büyüme sürecini desteklemek için yapılan özkaynak artışıyla yeni yatırımların finansmanı hedefleniyor.

 

 

Yorumlar

yorumlar