Ana sayfa Haberler ALBARAKA Katılım Dünyası’ndan…

Katılım Dünyası’ndan…

633
0
PAYLAŞ

2014 başında yayına başlayan Katılım Dünyası 2,5 yaşını doldurdu. Bu zaman zarfında takipçi sayımız hızlı bir şekilde arttı, artmaya devam ediyor.

2016 başında “Katılım Dünyası Almanak 2015” yayını ile basılı bir yayınımız da oldu. Kıymetli yazarların değerlendirmelerinin de yer aldığı bu yayından binlerce adet bastırdık ve her birini tek tek adrese teslim yaparak ekonomi yönetimindeki isimlere, milletvekillerine, bankacılara, ekonomi yazarlarına ve daha pek çok isme ulaştırdık.  Aldığımız muhteşem geri bildirimler bizi Almanak 2016 için de oldukça cesaretlendiriyor…

Yayınlarımızda zaman zaman bazı katılım bankalarının ön plana çıkması yahut tam tersine bazı katılım bankaları hakkındaki “hoşa gitmeyebilecek” haberler, tamamen o katılım bankalarının ticari performanslarından ve iletişim performanslarından kaynaklanmakta…

Ticari performansa bağlı haberlere örnek olarak “Kuveyt Türk 2016 yarı yılda maşallah dedirtti” “Türkiye Finans’ın 2016 yarı yıl performansı sevindirdi” haberleri ile “Albaraka’nın yarı yıl verileri şok etti” haberlerinin içerikleri incelenebilir.

İletişim performansına bir örnek olarak ise Albaraka’nın, konut kredisinde yaptığı indirime bir zaman kısıtı koyduğunu basın bülteni ile basına duyurması örnek verilebilir. Bütün bankaların ilan ettiği oranlar elbette ilelebet geçerli olmayacak. Ancak şu günlerde, bir seferberlik halinde tüm bankalar konut kredisi oranlarında indirim odaklı duyurular yaparken, sadece Albaraka’nın bu indirimli oranlara  3 hafta gibi bir zaman kısıtı koyması ve bunu bir de basına duyurması, sorgulanması gereken bir iletişim performansıdır.

“Hoşa gitmeyen haberler” de, tıpkı “hoşa giden haberler” gibi, somut verilerden oluşan haberlerdir; yalan yanlış verilerle uydurulmuş haberler değildir. Haberin hoşa gitmemesinin temelinde, haberdeki verilerin hoş olmayan veriler olduğu, elbette haber incelendiğinde görülecektir. Bu tür haberler karşısında en doğru tutum, bunları öncü bir uyarı olarak değerlendirip o konu hakkındaki gidişata çeki düzen vermeye çalışmak, ilgilileri, yöneticileri uyarmaktır.

Katılım Dünyası’nın performansına gelince…

Temmuz sonu itibarıyla Facebook takipçi sayımız 23.600, Twitter takipçi sayımız 3.100 ve Linkedin takipçi sayımız 5.800 oldu.

2015’in ilk 6 ayında ortalama aylık 43 bin civarı sayfa gösterimi olan Katılım Dünyası, 2016’nın ilk 6 ayında ortalama aylık sayfa gösterim sayısını 97 bine çıkardı.

2016’nın ikinci yarı yılını ise aylık ortalama 100-150 bin bandında bir sayfa gösterimi ile bitireceğiz gibi görünüyor.

Günden güne artan kıymetli takipçilerimize daha doyurucu, daha bilgilendirici içerikler sunabilmek için daha da çok çalışmaya devam edeceğiz.

Bizlere her zaman Haber-Et linkinden ulaşarak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.

@KatilimDunyasi

Editor @ KatilimDunyasi.com