Ana sayfa Haberler ALBARAKA Konut kredisi kullanacaklar dikkat, bankalar arasındaki fark iyice açıldı..

Konut kredisi kullanacaklar dikkat, bankalar arasındaki fark iyice açıldı..

0
0
PAYLAŞ
Güncelleme: Bu haber Albaraka’nın oranlarını 1,25’ten 0,99’a düşürdüğü konut kampanyasını Eylül sonuna kadar uzatması üzerine ve oranlarını internet sitesinde bugün güncellemesi üzerine 20:05’te güncellenmiştir. Güncelleme öncesi en yüksek oranlı/geri ödeme tutarlı banka 1.25/193.601 TL ile Albaraka iken, son durumda en yüksek oranlı/tutarlı bankalar 1.09/179.739 TL ile Kuveyt Türk ve Türkiye Finans oldu. 

Katılım bankalarındaki tüketici konut kredisi oranları 120 ay vadede 0.93’ten başlayıp 1.09’a kadar çıkıyor. Bu da, 100 bin lira kredi için cebinizden fazladan 13 bin liranın üzerinde para çıkması anlamına geliyor. Bu krediyi en düşük oranlı banka olan Vakıf Katılım’dan kullanırsanız taksitlerinizin toplamı 166 bin lira iken, en yüksek oranlı bankalar olan Kuveyt Türk ve Türkiye Finans’tan kullanırsanız taksitlerinizin toplamı yaklaşık 180 bin lira oluyor.

Yarıyıl sonu itibarıyla katılım bankalarındaki tüketici konut kredilerinin yaklaşık yüzde 75’i sadece iki bankada birikmiş durumda; Kuveyt Türk ve Türkiye Finans. Yeni indirimlerle birlikte kamu katılım bankaları konut kredilerinde çok avantajlı ödeme planları sunuyorlar.

Konut kredisi hakkında faydalı bilgiler için mutlaka yazımızı okuyun: TIKLAYIN

Son durumda katılım bankalarının konut kredisi oranları 120 ay için şöyle:    

Vakıf Katılım: 0,93

Ziraat Katılım 0,95 

Albaraka Türk: 0,99

Türkiye Finans 1.09 

Kuveyt Türk 1,09  

Bu oranlar bankaların kendi internet sitelerinden ilan edilmekte olan güncel kredi oranlarıdır. Bankalar zaman zaman kampanyalar düzenleyebilmektedirler. Bunun için bankaların internet sitelerinden güncel kampanyalarına göz atmakta fayda olabilir.

Bankaların konut kredisindeki güncel oranlarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:

Albaraka konut kredisi oranları

Kuveyt Türk konut kredisi oranları

Türkiye Finans konut kredisi oranları

Vakıf Katılım konut kredisi oranları

Ziraat Katılım konut kredisi oranları

katılım bankaları konut kredisi oranları 20160902

Albaraka konut finansman kampanyasını Eylül sonuna kadar uzattı