Ana sayfa Manşet Galatasaray yeni sponsorunu buldu

Galatasaray yeni sponsorunu buldu

595
0
PAYLAŞ

Galatasaray, maç ve antrenmanlarda giyilen formaların kol sponsorluğu için boya sektörünün köklü firmalarından Akçalı Boya A.Ş’nin markası Permolit Boya ile anlaştı. Törenle imzalanan sponsorluk anlaşması gereğince, Galatasaray futbol takımı, maç ve antrenmanlarda giyilen formaların kollarında Permolit Boya logosunu taşıyacak.

Galatasaray futbol takımına, boya sektörünün lider markalarından Permolit Boya, sektördeki 35. yılında sponsor oldu. Galatasaraylı futbolcular, maç ve antrenmanlarda, Akçalı Boya A.Ş’ nin markalarından Permolit Boya’nın logosunu taşıyacak. Galatasaray, kol sponsorluğu için el sıkıştığı Permolit Boya ile sponsorluk anlaşmasını 6 Eylül Salı günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da düzenlenen imza töreniyle duyurdu.

Permolit logolu formalar, 7 Eylül’den itibaren Galatasaray Store’da satışa sunuluyor.

 

Akçalı Boya A.Ş. Permolit Boya Hakkında

Türkiye’nin en büyük 5 boya firmasından biri olan Akçalı Boya A.Ş., 1982 yılında kurulmuştur. 2014 yılı itibariyle 40 bin tonluk üretim ile akrilik su bazlı boya ve sentetik boya üretiminde sektöre yön veren lider üreticilerden biridir. Akçalı Boya, su bazlı boya imalatını 6 bin metrekarelik modern fabrikasında, solvent bazlı boya imalatını ise 2 bin metrekarelik ikinci üretim tesisinde gerçekleştirmektedir. Firma, 1986 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak “Permolit” ismini verdiği ürünü ile sektörün, ilk tavan boyasını piyasa sürmüştür. Permolit’in pazara girmesi ile beraber Türk boya sektörü, artık sadece tavanda uygulanmak üzere imal edilen özel bir boya olan tavan boyası ile tanışmış ve akabinde pazardaki diğer firmalar tarafından benzer boyalar üretilmeye başlanmıştır. “Permolit”, günümüzde tavan boyaları içinde kalite sınırlarını belirleyen bir ürün olarak kendini kabul ettirmiştir. Bu kalite algısı, Permolit’i tavan boyaları pazarının lideri konumuna taşımıştır. 2004 yılında Rusya’nın Krasnador şehrinde kurulan fabrikada üretilen ürünler, A.B. Prom markası ile Rusya ve komşu ülkelerde satışa sunulmaktadır.

Yorumlar

yorumlar