Ana sayfa Haberler BANK ASYA TMSF’ye dilekçe yağıyor “Ekteki personelin Bank Asya’da hesabı var mıdır?”

TMSF’ye dilekçe yağıyor “Ekteki personelin Bank Asya’da hesabı var mıdır?”

0
0
PAYLAŞ

OHAL çerçevesinde çıkarılan 670 numaralı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bankacılık sırları kapsamından çıkartılan Bank Asya için TMSF’ye ‘Ekteki personelin hesabı var mıdır?’ sorusuyla dilekçe yağıyor.

Hürriyet’ten Neşe Karanfil’in haberine göre, bu dilekçelere yanıt vermek için hafta sonu dahil çalışan TMSF, bu çerçevede yaklaşık 1 milyon 600 bin hesabı incelerken, 700 bin kişinin sorgulamasını yapıyor.

Bank Asya’da şimdiye kadar 1 milyon 600 bin hesabın incelendiği belirtildi. Bank Asya’daki hesaplar üzerinde 17/25 Aralık sürecinden itibaren inceleme yapıldığı belirtilirken, hesap olup olmadığı ile varsa hesapların hareketleri üzerinden araştırmaların yürütüldüğü belirtildi.

Birçok kamu kurum ve kuruluşundan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) personelleri ile ilgili soru sorulduğu ve bugüne kadar 700 bin kişinin taramasının yapıldığı öğrenildi. Savcılık ve mahkemelerden TMSF’ye 2 bin 500, kamu kurumlarından da 2 bin yazı gönderildiği belirtildi.

 

TMSF KİMLERE YANIT VERİYOR?

Talep eden bütün kurumlara da yanıt verildiğini anlatan TMSF yetkilileri, kuruma dilekçelerin gelmeye devam ettiğini söylediler. TMSF personelinin dilekçelere yanıt vermek için hafta sonu da dahil çalıştığı da dile getirildi.