Ana sayfa Haberler BANK ASYA Bank Asya’dan kredi çeken Ak Partili vekil kim?

Bank Asya’dan kredi çeken Ak Partili vekil kim?

0
0
PAYLAŞ

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’dan bomba etkisi yaratacak açıklamalar geldi. Özdağ, Bank Asya’dan kendisinin de kredi çektiğini açıklayıp, gözaltı, görevden alma kriterlerini eleştirdi.

Basına kapalı olarak dün gerçekleştirilen toplantıda AK Parti’li Özdağ’ın tutanaklara da yansıyan açıklamaları şöyle:
“Bir itirafta bulunayım, ben milletvekili olduğum zaman 120 bin lira kredi çekecektim ve danışmanlara talimat verdim, ‘bütün devlet bankalarının faizlerine bakın’ dedim. Bunlar var dediler. Bank Asya’ya, Kuveyt Türk’e bakın dedim. Baktılar, benim böyle kredi alacağımı duyunca da bütün o bankacılar hemen geldiler, milletvekillerine en ucuz 0.9’la Bank Asya kredi veriyordu. Ben Bank Asya’dan çektim. Dört yıl sonra ödedim, bitirdim. Eğer ben profesör olsaydım üniversitede, şimdi atılmış olacaktım, kriter buysa. Yani bu noktada da lütfen hassasiyet gösterelim.”
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ise şöyle konuştu: “Sadece Bank Asya’da hesabının olup olmadığı bir kriter değil. Aktif hesap varsa, 2014 itibarıyla. O dönemde de biliyorsunuz evini satan, arabasını satan, hatta başka bankadan kredi kullanıp gidip yatıranlar oldu, onları elemine etmek için. Artı, eğer siz 2010’da, 2012’de banka kredisi kullandınız, taşıt ya da konut kredisi, bunları tabii ki daha sonraki yıllar ödeme planı içinde ödeyeceksiniz, bu kriter değil.