Ana sayfa Haberler BANK ASYA “Bank Asya’da 1 liranın altında parası olan bile geliyor”

“Bank Asya’da 1 liranın altında parası olan bile geliyor”

1341
0
PAYLAŞ

Vakıf Katılım Genel Müdürü Göktaş, Asya Katılım Bankası nezdindeki sigortalı katılım fonlarının ödenmesine ilişkin, “Ödemelere başlandı ve hala devam ediyor. Burada toplam kişi sayısı 1,2 milyon. 1 liranın altında parası olanlar bile bize geliyor” dedi.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Ödemelere başlandı ve hala devam ediyor. Burada toplam kişi sayısı 1,2 milyon. Ama burada çok küçük mevduatı olanlar, yani 1 liranın altında parası olanlar bile bize geliyor. Ödemeler devam ediyor, şu an için bir sıkıntı yok” dedi.

Bank Asya ödemelerinin yılbaşından önce bitip bitmeyeceğine ilişkin soru üzerine, Göktaş, şunları kaydetti:

“Bitmez ama işin yoğun kısmı biter. Çünkü insanların ne zaman geleceğine biz karar vermiyoruz. Kimi hemen gelmeyi tercih etti kimi de zaman içinde geliyor ve gelmeye devam ediyor. Gelişler ne kadar süre içinde tamamlanacak, bilmiyoruz. Bizde paraları duruyor. Ne zaman isterlerse gelip çekebilirler. Bize gelen parayı, eğer üzerinde herhangi bir takyidat yoksa anında ödüyoruz. Ama bir takyidat varsa… Biliyorsunuz ki devam eden bir süreç var. Üzerinde bir bloke, haciz, rehin ya da herhangi bir engel yoksa hemen, varsa ilgili taraflardan bu engelin kaldırılmasına ilişkin belgeyi getirmeleri halinde yine hemen ödüyoruz.”