Ana sayfa Haberler BANK ASYA Işık Sigorta’nın devri tamamlandı

Işık Sigorta’nın devri tamamlandı

1297
0
PAYLAŞ

Işık Sigorta’nın Bank Asya’ya ait hisselerinin satışı için gerçekleştirilen açık ihale ve pazarlık sürecinde Tarım Kredi Kooperatifleri 34 milyon 500 bin TL ile nihai fiyat teklifini verdi. İhale komisyonu başka bir katılımcının olmadığı ihale sonucunu TMSF fon kuruluna sundu. Fon kurulunun 2017/2 sayılı kararıyla ihale onaylandı.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, ihalenin onaylanmasının ardından Asya Katılım Bankası AŞ Yönetimi ile hisse devir sözleşmesi üzerinde devam eden müzakerelerin geçtiğimiz hafta itibariyle sona erdiği ve sözleşmenin imzalandığı ifade edildi. Açıklamada devir sözleşmesinin imzalanması sonrası 5 gün içerisinde Hazine Müsteşarlığı ve Rekabet Kurumundan izin almak için gerekli başvurular yapılacağı izin taleplerinin olumlu sonuçlanmasına müteakip hisseler Tarım Kredi Kooperatifleri lehine devir olacağı belirtildi.

Işık Sigorta’nın Bank Asya’ya ait hisselerinin satışı için yapılan ve başka katılımcının olmadığı ihalede Tarım Kredi Kooperatifleri 34 milyon 500 bin TL nihai teklifi vermişti. Tarım Kooperatifleri daha önce Bank Asya iştiraki olan Asya Emeklilik’i de satın almıştı.

Sigortacı.net