Ana sayfa Haberler Vakıf Katılım’ın iletişim kazası…

Vakıf Katılım’ın iletişim kazası…

0
0
PAYLAŞ

140-150 bin tirajla en çok satan gazeteler sıralamasında 6.sırada yer alan Türkiye Gazetesi’nin bugünkü ilk sayfasında Vakıf Katılım Bankası’nın genel müdürü İkram Göktaş’ın fotoğrafının yer aldığı bir haber yayınlandı. Türkiye Gazetesi, daha önce yaptıkları bir haber üzerine Banka’nın kendilerini reklam vermeyerek cezalandırmaya çalıştığını yazarak durumu ilk sayfasından haberleştirdi.
Türkiye Gazetesi, Vakıf Katılım Bankası’nın da ismini zikrederek kamu bankalarını “piyasaya yeteri kadar kredi vermediği” konusunda eleştiren bir haber yayınlamıştı. Vakıf Katılım Bankası’nın bu habere cevabı “reklamları kesin” olunca gazete konuyu haberleştirdi…
“Hem sosyal sorumluluğumuz gereği, hem de ülkemizi hedef alan saldırılar karşısında üzerimize düşeni yapmak adına, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını ve iş dünyasının taleplerini “Kamu bankaları yatırıma katılmadı” başlığıyla dile getirmiştik. Konuyla ilgili yayınımız üzerine, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü iştiraki olan Vakıf Katılım’ın Genel Müdürü İkram Göktaş, “İlanları kesin” talimatı vererek kurumumuzu reklamla dize getirmeye çalıştı.”
http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ekonomi/439545.aspx