Ana sayfa Manşet Türkiye Finans’tan 50 milyon TL’lik kira sertifikası ihracı

Türkiye Finans’tan 50 milyon TL’lik kira sertifikası ihracı

0
0
PAYLAŞ

Türkiye Finans Katılım Bankası, iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş. tarafından ihraç edilen, 15 Şubat ile 17 Şubat tarihleri arasında talep toplaması gerçekleştirilen 50 milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracının nihai getiri oranı açıklandı. 179 gün vadeli kira sertifikasının yıllık basit getiri oranı yüzde 10.92 olacak

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, yeni kira sertifikası ihracını tamamladı. Bankanın iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş’nin 15-16-17 Şubat tarihleri arasında TL bazında ve yurtiçi piyasada ihraç ettiği 50 milyon TL tutarlı kira sertifikasının yıllık basit getiri oranı yüzde 10.92 olacak.

TF Varlık Kiralama A.Ş’nin halka arz yöntemiyle 20 Şubat 2017’de ihracını gerçekleştirdiği kira sertifikasının satışının tamamlandığına ilişkin özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. Yapılan KAP açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Şirketimizin, talep toplamasını 15-16-17 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirdiği, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş’nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı, sahipliğe dayalı, 179 gün vadeli, 50.000.000 TL tutarındaki kira sertifikasına ilişkin dağıtım işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleşmiştir.”

Kira sertifikası ihracına ilişkin açıklama yapan, Türkiye Finans Katılım Bankası Hazine ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, şunları söyledi: “Türkiye Finans olarak kurulduğumuz günden beri yenilikçi ürünlerimizle müşterilerimize farklı çözümler sunuyoruz. Faizsiz bankacılık prensiplerine uygun olması ve ikinci el piyasada alınıp satılması nedeniyle yatırımcılar açısından oldukça cazip bir ürün olan ve hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gören son kira sertifikası ihracımızı başarıyla gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde de yeni kira sertifikası ihraçları ile kaynaklarımızı çeşitlendirmeyi sürdüreceğiz.”