Ana sayfa Manşet Türkiye Finans’ın 2016’daki üst yönetim değişimleri…

Türkiye Finans’ın 2016’daki üst yönetim değişimleri…

0
0
PAYLAŞ

2016 Türkiye Finans için yönetimin Türklerden Araplara geçtiği bir yıl oldu. Yönetim Kurulu, denetimdeki 1 kişi hariç, tamamen yabancılardan oluşurken, Banka’nın genel müdürlüğüne de yabancı bir isim atandı.

2016’da banka üst yönetimindeki değişimler şöyle özetlenebilir:

15 Ocak 2016 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı Oğuz Kayhan görevlerinden istifa etti. Aynı tarihte Denetim Komitesi Başkanlığına Halil Cem Karakaş atandı.

2 Mart 2016 tarihinde Majed Hamdan A. Alghamdi Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Risk Yönetim Merkezi Başkanlığını Direktör pozisyonunda devam ettiren Mete M. Kanat 31 Mart 2016 tarihinde Risk Yönetimi Merkezi iş ailesinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandı.

27 Haziran 2016 tarihinde Züleyha Büyükyıldırım İnsan Kaynakları iş ailesinden sorumlu genel müdür yardımcısı vekili olarak görevlendirildi.

27 Haziran 2016 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Osman Çelik görevinden istifa etti. Aynı tarihte Finans iş ailesinden sorumulu genel müdür yardımcısı Abdüllatif Özkaynak Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Vekili olarak atandı.

21 Temmuz 2016 tarihinde Finans iş ailesinden sorumlu genel müdür yardımcılığına Taner Yavuz vekaleten görevlendirildi.

Yönetim Kurulu Başkan vekili Mustafa Boydak 2 Eylül 2016 tarihinde istifa etti.

30 Eylül 2016 tarihinde Yönetim Kurulu tarafından Risk Yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı Mete M. Kanat’ın sorumluluk alanı Finans ve Strateji iş ailesi olarak değiştirildi. Aynı tarihte Züleyha Büyükyıldırım İnsan Kaynakları iş ailesinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak, Özer Baran Risk Yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak, Ahmet Mert Kredi Kalitesi ve Tahsilatlar iş ailesinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandılar. İsmail Vural Bireysel Bankacılık ve Dağıtım Ağı iş ailesinden sorumlu genel müdür yardımcısı vekili olarak, Cengiz Gülhan Ticari Bankacılık iş ailesinden sorumlu genel müdür yardımcısı vekili olarak görevlendirildiler.

Yönetim Kurulu üyesi ve Denetim Komitesi başkanı Halil Cem Karakaş’ın istifa dilekçesinin 3 Ekim 2016 tarihinde Bankaya ulaşmasını takiben istifası işleme alındı ve gerçekleşti.

12 Ekim 2016 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile Wael Abdulaziz A. Raies Yönetim Kurulu Üyesi ve 19 Ekim 2016 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Genel Müdür olarak atandı.

25 Ekim 2016 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Majed Hamdan A. Alghamdi geçici olarak Denetim Komitesi üyesi ve başkanı olarak atandı.

1 Kasım 2016 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile Abdüllatif Özkaynak Genel Müdür Vekilliği görevinden ayrılarak İç Sistemlerden Sorumlu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

9 Kasım 2016 tarihinde kredilerden sorumlu genel müdür yardımcısı Bayram Uçar istifa etti.

25 Kasım 2016 tarihinde Yönetim Kurulu tarafından Eren Güra Denetim Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Türkiye Finans’ın 2016 karnesi iyi gelmedi…