Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka Türk genel kurulu yapıldı, sermaye artmadı, yönetim kurulundaki isimlere 250’şer bin...

Albaraka Türk genel kurulu yapıldı, sermaye artmadı, yönetim kurulundaki isimlere 250’şer bin TL ödenmesi kararlaştırıldı

0
0
PAYLAŞ

Albaraka Türk Katılım Bankası genel kurul toplantısını yaptı. Genel kuruldan sermaye artışı için yine karar çıkmazken, bankanın sermayesi 900 milyon TL olarak kaldı. Kayıtlı sermaye tavanı olarak 2,5 milyar TL üst sınır olarak daha önce belirlenmişti. (Yönetim Kurulunun, genel kurul toplantısı kararı olmaksızın bu tutara kadar sermayeyi arttırabilme yetkisi mevcut) 

En son Nisan 2012‘de sermaye arttırım kararı vererek ödenmiş sermayesini 539 milyon TL’den 900 milyon TL’ye çıkaran Albaraka Türk Katılım Bankası, o tarihten bugüne sermaye artışına gitmedi. 

Bankanın yönetim kurulundaki isimlere toplamda net 900 bin amerikan doları huzur hakkı olarak ödeme yapılmasına karar verildi. Bu isimlerden, kurulacak komitelerde görev alacaklara ise ayrıyeten yine ücret ödenmesi de karara bağlandı. Bu ücretleri belirleme yetkisi de yine yönetim kuruluna verildi. Albaraka Türk’ün yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Melikşah Utku
Osman Akyüz
Yalçın Öner 
Mustafa Büyükabacı
Kemal Varol
Bekir Pakdemirli
Adnan Ahmed Yusuf Abdulmalek
Fahad Abdullah A. Alrajhi
Hamad Abdulla A. EQAB
Hood Hashem Ahmed Hashem
İbrahim Fayez Humaid Alshamsi
Muhammad Zarrug M. RAJAB
Khaled Abdulla mohamed Ateeq

2016 güzel geçti, bankalar da bankacılar da ihya oldu…