Ana sayfa GENEL EKONOMİ TSB başkanını seçti: Can Akın Çağlar

TSB başkanını seçti: Can Akın Çağlar

718
0
PAYLAŞ

Türkiye Sigorta Birliği Genel Kurulu’nda, Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ile Eureko Sigorta Genel Müdürü Can Akın Çağlar arasında geçen başkanlık yarışını iki oy farkla Çağlar kazandı.

Türkiye sigorta sektörünün en önemli çatı organı Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) yeni başkanını bugün seçti. Sektörün heyecanla beklediği Türkiye Sigorta Birliği Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’unda yapılan oylamada ipi iki oy farkla Eureko Sigorta Genel Müdürü Can Akın Çağlar göğüsledi.

Hilton İstanbul Kozyatağı’nda gerçekleştirilen ve heyecanlı geçen Genel Kurul’da 32 oyla Eureko Sigorta Genel Müdürü Can Akın Çağlar, TSB’nin yeni başkanı seçildi. Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ise 30 oy aldı.

Eureko Sigorta Genel Müdürü : Can Akın Çağlar

1962 yılında Sivas’ta doğan Can Akın Çağlar, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, aynı Üniversite’de Para ve Bankacılık konulu yüksek lisans programına katıldı.

Mesleki kariyerine 1985 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu’nda Bankalar Yeminli Murakıbı olarak başladı. 1995–1997 yılları arasında ABD’de Boston Üniversitesi’nde, Finansal Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 1997-1998 yılları arasında Egebank AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı ve Ege Yatırım AŞ’ de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinin ardından 1998-2003 yılları arasında Family Finans AŞ’ de Genel Müdürlük görevini üstlenen Çağlar, 2003 yılında Ziraat Bankası AŞ’ ye Genel Müdür olarak atandı. Genel Müdürlüğü döneminde Ziraat Sigorta AŞ ve Ziraat Hayat ve Emeklilik AŞ’ nin kuruluşuna da öncülük etti.

2011 yılında bankadaki görevinden ayrılarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nda Kurul Üyesi olarak göreve başlayan Çağlar 02 Mayıs 2014 tarihi itibariyle bu görevinden ayrılarak Eureko Sigorta AŞ’ de Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Ayrıca 02 Mayıs 2014 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yerine getirmektedir.

Yorumlar

yorumlar