Ana sayfa GENEL EKONOMİ İslam Kalkınma Bankası’na Üye Ülkelerin Kalkınma Bankaları Birliği’nin yeni başkanı Osman Arslan

İslam Kalkınma Bankası’na Üye Ülkelerin Kalkınma Bankaları Birliği’nin yeni başkanı Osman Arslan

0
0
PAYLAŞ

İslam Kalkınma Bankası’na Üye Ülkelerin Kalkınma Bankaları Birliği (ADFIMI) 33. Genel Kurulu Toplantısı 14 Mayıs 2017’de Suudi Arabistan Cidde’de yapıldı.

17 ülkeden 42 finansal kuruluşun üye olduğu ADFIMI Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Komitesi’ne yeni üyeler katıldı.

Yönetim Komitesinde, ADFIMI’nin yeni dönem başkanlığına iki yıl süreyle Ziraat Katılım Genel Müdürü Osman Arslan seçildi.

Yönetim Komitesi Başkanlığına seçilen Osman Arslan, “İslam Kalkınma Bankası’na üye ülkelerin finansal kuruluşları arasında işbirliğinin arttırılması yönünde çalışmalar yürütmekte olan ADFIMI bünyesinde böylesi onurlu bir görevi, Ziraat Katılım Genel Müdürü olarak tarafıma tevdi ettikleri için üye kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Görevi devraldığım Sayın Mehmet Emin Özcan başta olmak üzere, ADFIMI’nin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm yöneticilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Ülkemizin uluslararası finans sisteminde etkin ve lider oyuncu olma vizyonuna uygun şekilde, ADFIMI bünyesinde devraldığımız bayrağı daha ileriye götürmenin gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.