Ana sayfa İNSAN KAYNAKLARI Çocuğu karne alacak bankacıya “karne günü izni”

Çocuğu karne alacak bankacıya “karne günü izni”

0
0
PAYLAŞ

ING Bank’ın “Çocuğum ve Ben” programı kapsamında hayata geçirdiği “Karne Günü İzni” uygulamasıyla anne ve babalar, çocuklarının en önemli anlarından biri olan karne gününde onların yanlarında olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Çalışanlarına yönelik esnek ve yenilikçi İK uygulamalarını her geçen gün genişleten ING Bank, çocuk sahibi çalışanları için iş ve özel hayat dengesini korumalarına yardımcı olacak izin uygulamalarıyla dikkat çekiyor. “Çocuğum ve Ben” programı kapsamında anne ve babalar karne alan çocuklarının yanında olma şansına sahip oluyor. Program kapsamında karne gününün yanı sıra okulun ilk gününü ve yıl içerisinde diledikleri bir günü çocuklarıyla geçirmek ebeveynler için de özel izin fırsatları sunuluyor.

İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahar Şansal, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “çalışanlarımızın iş ve özel yaşamlarını dengede tutmak adına ve özellikle anne çalışanlarımızın hayatın kolaylaştırmak adına bir seri uygulama hayata geçiriyoruz. Çalışanlarımızın özel yaşamdaki sorumluluk ve ihtiyaçlarını rahatça karşılayabileceği daha esnek bir iş yaşamı inşa etmek en büyük hedefimiz” diye konuştu.

ING Bank’ın iş ve özel yaşam dengesini sağlamaya yönelik FlexING programı, haftada iki gün çalışma yerini ve her gün çalışma saatlerini esnetme imkanı sunuyor. Birleşmiş Milletler’in HeForShe kampanyasının destekçisi olan ING Bank, kurum içinde düzenli olarak gerçekleştirdiği “HeForShe yemekleri” ile kadın çalışanlarının ihtiyaç ve beklentilerini görerek, bunlara çözüm olacak yeni uygulamaları hayata geçiriyor. “Çocuğum ve Ben” izinleri, tüp bebek tedavisi gören kadın çalışanlara özel izinler, 0-1 yaş arası çocuk sahibi kadınlara verilen psikolojik danışmanlık hizmeti, şubelerde süt odaları düzenlemesi bu yemekler sonucunda ortaya çıkan uygulamalar arasında.