Ana sayfa İNSAN KAYNAKLARI Üniversite mezunlarına İstanbul Üniversitesi’ne sınavsız kayıt…

Üniversite mezunlarına İstanbul Üniversitesi’ne sınavsız kayıt…

973
0
PAYLAŞ

Herhangi bir lisans veya ön lisans programından mezunsanız ya da bir lisans veya ön lisans programında okuyorsanız İstanbul Üniversitesi’ne sınavsız kayıt fırsatından faydalanabilirsiniz. Kayıtlar: 11 Eylül – 6 Ekim

Lisans programları ve dönemlik ücretleri:

 Coğrafya 370 TL
 Felsefe 370 TL
 İktisat 370 TL
 İşletme 370 TL
 Sosyoloji 370 TL
 Tarih 370 TL

 

Önlisans programları ve dönemlik ücretleri:

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Yönetimi  370 TL
 Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği  370 TL
 Kültürel Miras ve Turizm  370 TL
 Sağlık Yönetimi  370 TL
 Sosyal Hizmetler  370 TL
 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik  370 TL
 Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi –  370 TL

● Hayalini kurduğunuz, ancak çeşitli sebeplerle başlayamadığınız ikinci bir bölüm okuma şansına ikinci üniversite ile sahip olabilirsiniz.
● Üniversite sınavları ile yerleştiğiniz bölümün sizin yapınıza uygun olmadığını fark edip ikinci üniversite ile farklı bir kariyer planlayabilirsiniz.
● Sahip olduğunuz iş ile yarınlarınız arasında bir bağlantı kuramıyorsanız ikinci üniversite ile yeni bir gelecek planlayabilirsiniz.
● Hayatınızda her şey yolunda gitse de ilgi alanlarınız hakkında detaylara sahip olmak ve entelektüel birikiminizi artırmak için ikinci üniversiteyi tercih edebilirsiniz.
● Örgün eğitime devam etmek için yeterli zamanınız yoksa ikinci üniversite ile açık öğretim programlarına zaman ve mekandan bağımsız olarak erişebilirsiniz.

KİMLER BAŞVURABİLİR? 

  • ÖSYM’nin Yüksekögretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan üniversitelerde hâlen ögrenci olan ya da bu programlardan mezun olanlar,
  • Önlisans ögrencileri/mezunları önlisans programlarına,
  • Lisans öğrencileri/mezunları önlisans ve lisans programlarına,
  • Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının lisans/ön lisans düzeyindeki programlarına herhangi bir şekilde kayıtlı/mezunu yabancı uyruklu öğrenciler,
  • Yurt dışında lisans seviyesinde yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Baskanlıgı’ndan (YÖK) denklik belgesi alanlar fakülte programlarına başvuru yapabilir.

Detaylı bilgi için tıklayın

Katılım bankaları personeli: eğitim seviyesi daha yüksek, kadın personel oranı çok düşük

Yorumlar

yorumlar