Ana sayfa GENEL Son kamu bankası da altın toplama günlerini başlattı

Son kamu bankası da altın toplama günlerini başlattı

1049
0
PAYLAŞ

Yastıkaltında muhafaza ettiğimiz hatırı sayılır büyüklükteki milli servetimizi ekonomiye kazandırmak için kamu kararlı adımlar sergiliyor. Altın tahvili uygulamasından sonra sürece destek vermek için altın toplama yapan Ziraat ve Vakıfbank’tan sonra Halkbank da “Halkbank’tan Altın Günler” sloganıyla altın toplama günlerini başlattı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, bireysel bankacılık alanında yenilikçi ürünlere imza atmayı sürdüren Halkbank’ın belirli şubelerinde düzenlenen altın toplama günlerinde, fiziki altınlar, anlaşmalı İstanbul Altın Rafinerisi eksperleri aracılığıyla değerlendirilerek, 24 ayar saf altın karşılıkları gram cinsinden altın mevduat hesaplarına yatırılıyor. 

Halkbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çödek, 

“Halkbank olarak yaptığımız tüm işlerde ülkemize ve müşterilerimize her durumda değer katma arzumuz bulunmaktadır. ‘Halkbank’tan Altın Günler’ ile vatandaşlarımızın dişinden tırnağından artırarak bir araya getirdikleri altınlarını toplayarak, kendileri için karlı bir yatırıma dönüştürüyor ve finansal sisteme dahil ediyoruz. Bu sayede ülke ekonomimizi desteklemeyi ve halkımızın birikimlerini Halkbank güvencesi altına almayı amaçlıyoruz” dedi.