Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka, “iAlbatros”u kendi kaynaklarıyla 6 ayda geliştirip hizmete aldı…

Albaraka, “iAlbatros”u kendi kaynaklarıyla 6 ayda geliştirip hizmete aldı…

758
0
PAYLAŞ
Ali Tuğlu

Albaraka Türk 2015 yılında hizmete sunduğu Yeni Entegre Ana Bankacılık Sistemini geliştirerek Yurt Dışı Bankacılık Paketi iAlbatros’u hayata geçirdi.

Farklı ülkelerin bankacılık mevzuatına uyum sağlayabilecek esnekliğe sahip bir alt yapıda oluşturulan iAlbatros’un, Albaraka Türk’ün yeni açacağı yurt dışı şubelerinde de kullanılması planlanıyor.

Yurtdışı bankacılık sistemi iAlbatros, Albaraka Türk’ün kendi kaynakları ile 6 ay gibi kısa bir sürede geliştirilerek Ekim ayı itibarıyla Irak Şubesi’nde hizmete alındı.

Albaraka Türk’ün yeni açacağı yurt dışı şubelerinde kullanması planlanan iAlbatros sistemi, farklı ülkelerin bankacılık yasalarına uyum sağlayabilecek esnekliğe sahip bir alt yapıda oluşturuldu.

Kolay denetlenebilir ve hatalı işlemlere karşı otomatik kontrollere sahip olan sistem, Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile kullanılmasının yanı sıra Arap alfabesini de destekliyor ve farklı dil seçenekleri parametrik olarak kolayca eklenebiliyor.

Bu altyapı sayesinde yeni bir ülkenin regülasyonlarına uygun hale getirerek çok daha kısa bir zamanda hizmete alınabilecek.

Albaraka Türk, alBatros mimarisi üzerine inşaa edilen yeni sistem ile internet bankacılığı, ATM, mobil şube gibi alternatif dağıtım kanallarında da bu hedefine ulaşmayı planlıyor.

Böylece mevcut müşterilerin şubeye gelmesini gerekli kılan işlem setlerini ciddi anlamda azaltmış olacak.

Bunların yanı sıra yeni sistemle birlikte iç kullanıcılara yönelik de çok sayıda yeni özellik, raporlama fonksiyonları, uyum kontrolleri ve kullanım kolaylıkları sunuldu. Yurtiçi ve yurtdışı sistemlerin konsolide rapor oluşturulmasının altyapısı da böylece kurulmuş oldu. 

Birlik Vakfı “Ekonomi ve Finans Günlüğü” yeni sayısı dopdolu bir içerikle yayınlandı…

 

Yorumlar

yorumlar