Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka Türk-Melikşah Utku: “5 personelli 20 yeni butik şube açacağız, denemek istiyoruz”

Albaraka Türk-Melikşah Utku: “5 personelli 20 yeni butik şube açacağız, denemek istiyoruz”

1242
0
PAYLAŞ

Milliyet Gazetesi’nden Kadife Şahin, Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku ile bir mülakat gerçekleştirdi. Melikşah Utku’nun açıklamalarından bazıları şöyle:

  • Büyümemiz sürdüreceğiz, şube ve personel açısından ama istihdamın niteliği değişecek. Bilgi teknolojileri ve analitik kabiliyete sahip arkadaşları daha çok istihdam ediyor olacağız.
  • Bu yıl da 20 şube açmayı düşünüyoruz. Ama şubelerimiz biraz daha küçük ölçekli, beş kişilik butik şubeler niteliğinde olacak. Bu modelleri denemek istiyoruz. 
  • Bundan sonra katılım bankacılığının biraz tipik bankacılıktan ayrışması gerektiğini düşünüyoruz. Bundan önce sektör içinde yer edinme çabamız vardı. Belli bir büyümeye geldik ve kamu tarafından da sahiplenildi. Tanırlılık ve yer edinmeyle ilgili endişelerimizi geride bıraktık. Bundan sonra artık bir farklılık yapmamız lazım. Burada da en önemli şey katılım bankacılığının kar zarar ortaklığı işlerine biraz daha farklı girmesi.
  • Biraz daha özkaynak tarafına odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum.
  • Ortaklıklar, girişim sermayesi, risk sermayesi gibi, start-up gibi alanlarda varlığımızı göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu alanda Albaraka’nın ciddi tecrübesi oldu. Bırakın Türkiye’yi dünyada bu işi en çok yapan Albaraka’dır.

(yazının tamamı için tıklayın)

Yorumlar

yorumlar