Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka’da Ali Tuğlu’nun ismi üst yönetim listesinden çıkarıldı…

Albaraka’da Ali Tuğlu’nun ismi üst yönetim listesinden çıkarıldı…

2163
0
PAYLAŞ
Ali Tuğlu

Ekim 2014 tarihi itibarıyla Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiş olan Ali Tuğlu’nun ismi bir süredir Albaraka’nın internet sitesindeki üst yönetim listesinde yer almıyordu. Dün itibarıyla yönetici değişikliği olup olmadığına dair Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir bilgilendirme yapılmamış olmasına rağmen Ali Tuğlu’nun ismine 2017 faaliyet raporundaki üst yönetim arasında da yer verilmediği görüldü.

 

Ali Tuğlu kimdir:

İstanbul’da 1969 senesinde dünyaya gelen Ali Tuğlu, 1991’de İstanbul Teknik Üniversitesi
Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1995 yılları arasında ABD’de Virginia Tech üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Tuğlu, aynı üniversiteden Bilgisayar Bilimi alanında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. 1995 yılında ABD’de CGN & Associates şirketinde Yazılım Mühendisi olarak çalışmaya başlayan Tuğlu, iki sene sonra Minerva şirketine geçerek Yazılım Grup Müdürü olarak görev yaptı.

1998 yılında HP’ye geçen Tuğlu, 10 yıl boyunca bu şirketin Türkiye ve uluslararası birimlerinde Kıdemli Danışman, Kıdemli Proje Yöneticisi, Danışmanlık Bölge Yöneticisi görevlerini yürüttü.

2008 – Ağustos 2014 tarihleri arasında Bank Asya Katılım Bankasında Bilgi  Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Ali Tuğlu,
Ekim 2014 tarihi itibarıyla Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmişti.

Yorumlar

yorumlar