Ana sayfa Manşet Vakıf Katılım’a yeni Genel Müdür Yardımcısı atandı: Betül Yılmaz

Vakıf Katılım’a yeni Genel Müdür Yardımcısı atandı: Betül Yılmaz

6633
0
PAYLAŞ
Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulunca, 30 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında Betül Vural Yılmaz’ın, BDDK tarafından uygun görülmesi kaydıyla, Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasına karar verildi. 

Betül Vural Yılmaz Kimdir?

1972 Ankara doğumlu.

1997 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Ankara’da metroyu, ‘Ankaray’ı ve şehirler arası otobüs terminalini işleten BUGSAŞ A.Ş.’nin 11 yıl insan kaynakları departmanının farklı kademelerinde çalıştı, 7 yıl bu departmanın yöneticiliğini yaptı. 

Betül Yılmaz 2009-2015 yılları arasında Çalık Holding‘te çalıştı. Çalık Holding İnsan Kaynakları Müdürü iken Ağustos 2015’te TMSF bünyesinde bulunan Bank Asya‘ya insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandı. Ağustos 2015-Şubat 2017 tarihleri arasında bu bankada görev yaptıktan sonra Mart 2017’de Türkiye Varlık Fonu‘na Yönetim Kurulu Başkanı danışmanı olarak geçti. 

Nisan 2018’den itibaren Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’de İnsan Kaynakları/Eğitim ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Evli ve 2 çocuk annesidir.