Ana sayfa Haberler KUVEYT TURK Kuveyt Türk’ün Ar-Ge merkezinin geliştirdiği ürünler 20 farklı ülkede 69 bankada kullanılacak…

Kuveyt Türk’ün Ar-Ge merkezinin geliştirdiği ürünler 20 farklı ülkede 69 bankada kullanılacak…

0
0
PAYLAŞ

Forune Turkey Ayfer Yıldız’ın haberine göre Kuveyt Türk’ün Ar-Ge merkezinin geliştirdiği ürünler 20 farklı ülkede 69 bankada kullanılacak…

Kuveyt Türk, bundan yaklaşık 7 yıl önce Ar-Ge Merkezi kurmuştu. Burada geliştirilen ürünler banka bünyesinde hayata geçirilirken, kurulan Architech isimli teknoloji firmasıyla da yurtdışına pazarlanıyor. 

AR-GE’DEN YENİLİKÇİ ÜRÜN VE HİZMETLER
Şu anda bankanın Konya’daki Ar-Ge Merkez’inde 31 tam zamanlı, 12 yarı zamanlı personel çalışıyor. Bunlardan 18’i Ar-Ge Merkezi çalışanı olarak kayıtlı. Kocaeli Ar-Ge Merkezi’nde ise 80 kişi görev yapıyor. 

Geçen yıl aralık ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde Bankacılık ve Finans Sektörü kategorisinde “En İyi Ar-Ge Merkezi” ödülüne layık görülen Kuveyt Türk, bu ödülü dördüncü kez üst üste aldı.

KUVEYTLİ YAZILIM FİRMASI ITS’E ÜRÜN İHRACATI
Gündebahar, Architech şirketinin geçtiğimiz aralık ayında önemli bir sözleşmeye imza attığını anlatıyor. Kuveyt Türk’ün Ar-Ge merkezinin geliştirdiği bu ürünler, 20 farklı ülkede 69 bankada kullanılacağı bilgisini veren Gündebahar, “Kuveyt merkezli, Mısır’da yazılım geliştirme tesisleri bulunan ITS adında bankacılık sistemleri satan yazılım firması ile anlaştık. ITS’ün tüm sistemlerinde bizim teknolojimiz kullanılacak. Bu bankalar değişik coğrafyalarda yer alıyor. Nijerya’dan Malezya’ya, Endonezya’dan Mısır’a kadar 20 ülkeyi kapsıyor” 

Haberin tamamı için: http://www.fortuneturkey.com/kuveyt-turk-teknoloji-ihracatina-basladi–53425