Ana sayfa Manşet “90 milyon TL hedeflemiştik, yoğun talep geldi; 130 milyon TL ihraç ettik”

“90 milyon TL hedeflemiştik, yoğun talep geldi; 130 milyon TL ihraç ettik”

0
0
PAYLAŞ

Bankanın iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş’nin 175 gün vadeli, ek satış ile 130 milyon TL değere ulaşan kira sertifikası, 26 Haziran 2018’de yurt içi piyasaya sunuldu.

Halka arz yöntemiyle ihracı gerçekleştirilen 130 milyon TL tutarındaki kira sertifikasının satışının tamamlandığına ilişkin özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Şirketimizin, talep toplamasını 20-21-22 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdiği, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş’nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı, yönetim sözleşmesine dayalı, 130.000.000 TL nominal değerdeki, 175 gün vadeli kira sertifikasına ilişkin satış işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleşmiştir. Kamunun bilgisine arz olunur.”

Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, “Her ay gerçekleştirdiğimiz kira sertifikası işlemlerine bir yenisini daha ekledik. Türkiye’de reel sektörün finansmanında kira sertifikası ihracını uygulayan ilk katılım bankası olarak, bu ihraçta da 90 milyon TL olarak hedeflenen kira sertifikası ihracını, yatırımcılardan gelen 183 milyon TL tutarlı yoğun talebin sonucu, ek satışla birlikte 130 milyon TL olarak başarıyla tamamladık. Yılın yarısını geride bırakırken 1,2 milyar TL’nin üzerinde elde ettiğimiz ihraç tutarıyla kira sertifikaları alanında yüksek finansmanla sektördeki söz sahipliğimizi sürdürmeye, katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak kaynaklarımızı çeşitlendirmeye ve reel ekonomiye destek olmaya devam edeceğiz.”