Ana sayfa Manşet “2,9 milyar lira ihraç tutarına ulaştık”

“2,9 milyar lira ihraç tutarına ulaştık”

226
0
PAYLAŞ

Türkiye Finans’ın iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş’nin, 440 milyon lira değere ulaşan kira sertifikası ihracı, 22 Ekim 2018 tarihinde 95 gün vadeli olarak yurt içi piyasaya sunuldu.

Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, “Türkiye Finans olarak 440 milyon lira tutarındaki bu kira sertifikası ihracımız ile 2018 yılında Ekim ayı sonu itibariyle toplamda 2,9 milyar lira ihraç tutarına ulaştık.Sektörü yüksek finansmanla destekleme arzumuz sayesinde bundan sonra da her ay gerçekleştirdiğimiz ihraçlara yenisini ekleyerek üretim ve insana dayalı ekonomik faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edecek; kaynak çeşitliliğini artıracağız” dedi.

Halka arz yöntemiyle ihracı gerçekleştirilen 440 milyon lira tutarındaki kira sertifikasının satışının tamamlandığına ilişkin özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Şirketimizin, talep toplamasını 16-17-18 Ekim tarihlerinde gerçekleştirdiği, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş’nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı,440.000.000 TL nominal değerdeki, 95 gün vadeli kira sertifikasına ilişkin satış işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleşmiştir. Kamunun bilgisine arz olunur.”

Yorumlar

yorumlar