Ana sayfa Manşet Ziraat Katılım: “İstikrarlı Büyümeye Devam Ediyoruz!”

Ziraat Katılım: “İstikrarlı Büyümeye Devam Ediyoruz!”

599
0
PAYLAŞ

Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Metin Özdemir, Banka’nın 2018 ilk 9 aylık icraatini değerlendirdi:

İstikrarlı Büyümeye Devam Ediyoruz!

Ziraat Katılım 2018 yılının 3. çeyreğini 242 milyon TL net kâr ile tamamladı. Ziraat Katılımın toplam aktifleri 2017 yılı sonuna göre % 51 artışla 21.7 milyar TL’yi aşarken, toplanan fonlar yine aynı döneme göre % 64 artış ile 16.4 milyar TL oldu. Kullandırılan nakdi fonlar % 53 artışla 18 milyar TL’ye ulaşırken, Ziraat Katılımın tüm sektöre sağladığı nakdi ve gayri nakdi finansman toplamı 29.6 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye genelinde şube ağını hızla yaygınlaştıran Ziraat Katılım, üçüncü çeyrek sonunda yurtiçinde 40 ilde 76 şubeye ulaşmıştır.

Dijital Teknolojilere Yaptığımız Yatırımlarda Öncelik Müşteri Memnuniyeti!

Dijital bankacılık alanında mobil teknolojilere öncelikli olarak yatırım yapmaya devam ediyoruz. İşlemlere erişilebilirlik stratejimiz doğrultusunda Bankacılık ürün ve hizmetlerinin dijital kanallara entegre edilmesi ve mobil onay güvenlik altyapı çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Şube dışı kanallarımızdan gerçekleştirilen işlemlerin payı ve hacmi, İnternet Bankacılığı ve Katılım Mobil üzerinden artmaya devam etmektedir. Mobil şube başta olmak üzere dijital kanalların kullanımları yaygınlaştırılarak müşteri memnuniyeti artırılmıştır.

Müşterilerimizin Katılım Mobil doğrudan (hesaptan) ödeme yönetimi ile e-ticaret alışverişlerinde ödemelerinin hesaplarından yapılabilmesi için çalışmalarımız tamamlanmış ve müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur.

İnternet Bankacılığında, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı deneyimini artırmaya, kusursuz ve kolay işlemler sunmak amacıyla yeniden tasarlama çalışmalarımız başlanmıştır.

Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Müşteri İletişim Merkezi kanalından dış aramaların etkin ve verimli yapılabilmesini sağlamak amacıyla otomatik dış arama (Predictive dialing) ve interaktif sesli mesaj (IVN) sistemi çalışmaları başlatılmıştır.

Kira Sertifikası İhraçlarımız 3.6 Milyar TL’ ye Ulaştı,

Ziraat Katılım Bankası A.Ş., 2018 yılının üçüncü çeyreğinde 5 adet kira sertifikası ihracını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile gerçekleştirilen bu ihraçlarımızdan 885 Milyon TL fonlama temin edilirken, kira sertifikası ihraçlarının tamamına nitelikli yatırımcılardan ihraç tutarının üzerinde yoğun talep gelmiştir.

Türkiye’nin kamu sermayeli ilk katılım bankası olan Ziraat Katılım, faaliyetlerine başladığı 2015 yılından bugüne kadar nitelikli yatırımcılara gerçekleştirdiği kira sertifikası ihracı 3.6 milyar TL’ye ulaşmıştır.

Bankamız, müşterilerine en iyi çözümleri sunmak ve katılım bankacılığının gelişimini sürdürebilmek hedefiyle, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik avantajlı koşullarda finansman imkânı sunmaya devam etmektedir.

Ziraat Katılım Bankası, Altına Dayalı Kira Sertifikası ihracında ilk kez yer alan iki bankadan biri olmakla birlikte, katılım bankaları arasında hizmet veren tek banka olmuştur.

Yastık altı altınların ekonomik sisteme dâhil edilebilmesi ve yeni kaynak temini amacıyla Altın Tahvili / Altına Dayalı Kira Sertifikası, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından aracı banka olarak belirlenen Ziraat Bankası / Ziraat Katılım Bankası şubeleri aracılığı ile tüm Türkiye genelinde Eylül ayı itibarı ile etap etap ihraç edilmeye başlanmıştır. Ziraat Katılım Bankası olarak, 7 haftalık ihraç programı kapsamında her hafta 10 şube, toplamda ise 50 şubemiz ile ihraç işlemlerine aracılık ediyoruz.

Ziraat Katılım olarak kurulduğumuz ilk günden bugüne kadar faizsiz bankacılık sisteminde, tasarruf sahiplerine çağdaş, istikrarlı, güvenilir ve hızlı bir şekilde hizmet sunmayı kendisine ilke edinmiştir.

Genel Müdürlük Ek Binalarımızı Tek Bir Merkezde Topladık!

Ziraat Katılım, sadece finansman ve mevduat hacimlerini genişletmenin yanında istihdam ve şube ağını da genişletiyor.

Alternatif kanalların kullanımında artış olmasına rağmen, mevcut müşterilerin bankaya sadakatinin arttırmak, ürünlere kolay erişimini sağlamak ve tüm müşterilerle iletişimi sürdürebilmek açısından şubeleşmeye önem veriyoruz.

Ziraat Finans Grubu’nun en yeni üyesi olarak, Ziraat markasından aldığı güçle şubelerimizi, yurdumuzun dört bir yanına ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz.

Şube ağını hızla yaygınlaştıran Bankamız, yurtiçinde 40 ilde 76 şube ile faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Üçüncü Çeyrek içinde; Bursa Nilüfer, İstanbul Beylikdüzü, İzmir Çankaya, Batman ve Gaziantep Gatem Şubelerimizin açılışları gerçekleştirilmiştir.

Bunun yanında farklı lokasyonlarda hizmet veren Genel Müdürlük Birimlerimizi bir araya toplamak ve çalışma verimliliğini arttırmak amacıyla Ek Hizmet Binasına taşınma süreçleri başlatılmıştır.

Ziraat Katılım, önümüzdeki dönemde de, katılım bankacılığını geliştirme misyonuyla, “Paylaştıkça daha fazlası”nı müşterilerine sunarak, ülke ekonomisine değer katmaya devam edecektir.

Yorumlar

yorumlar