Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka Türk, Dünya İslami Finans Ödülleri’nde üç ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

Albaraka Türk, Dünya İslami Finans Ödülleri’nde üç ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

0
0
PAYLAŞ

Albaraka Türk, “Dünya İslami Finans Ödülleri” (World İslamic Finance Awards-WIFA 2018)’nde üç ayrı kategoride ödüle layık görüldü. Albaraka Türk’ün hayata geçirdiği ‘Albaraka Garaj’ ile ‘En İyi Fintek Hızlandırma Merkezi’ seçilirken, kısa bir süre önce Almanya’da uygulamaya geçen Avrupa’nın ilk dijital katılım bankacılığı uygulaması ‘insha’ile, ‘En İyi Dijital Banka’ ve ‘Yılın Fintek Girişimi’ olmak üzere iki kategoride ödülün sahibi oldu.

Dünya İslami Finans Ödülleri’nde 16 kategoride 135 başvuru arasından, biri Albaraka Garaj diğer ikisi insha olmak üzere üç ödül kazanan Albaraka Türk, ödüllerini 26 Kasım 2018 tarihinde Bahreyn’de gerçekleşecek olan törende teslim alacak.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Albaraka Garaj ve kısa bir süre önce Almanya’da lansmanını gerçekleştirdiğimiz ‘insha’ ile dünyanın saygın ödüllerinden biri olan ‘World Islamic Finance Awards’ta üç ödüle layık görülmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Aldığımız bu ödüller bizi çok daha iyi olmaya ve çok daha iyisini yapmaya cesaretlendiriyor” değerlendirmesinde bulundu.