Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka Türk “İslami Bireysel Bankacılık Ödülleri – 2018”de çifte ödüle layık görüldü

Albaraka Türk “İslami Bireysel Bankacılık Ödülleri – 2018”de çifte ödüle layık görüldü

238
0
PAYLAŞ

Albaraka Türk, Londra merkezli Cambridge IFA tarafından bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen İslami Bireysel Bankacılık Ödülleri’nde çifte ödüle layık görüldü.

Albaraka Türk ‘En İyi Bireysel Katılım Bankası’ seçilirken, dijital bankacılık uygulaması INSA ise ‘En İyi Dijital Bankacılık İnisiyatif’ kategorisinde ödül aldı. Alınan ödüllerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Albaraka Türk olarak aldığımız bu ödüllerden son derece memnunuz. Bu yaptığımız dijital yatırımların ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Bu ödüllerden aldığımız güçle, dijital yatırımlarımızı geliştirmeye ve çok daha iyisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Katılım bankacılığı alanında birçok ilki gerçekleştiren Albaraka Türk, Avrupa’da dijital bankacılık hizmeti vermek üzere ‘INSHA” projesini kısa bir süre önce Almanya’da hayata geçirmişti. Şubesiz ve tamamen dijital bankacılık hizmeti verecek olan “INSHA”, Albaraka’nın yurtdışında dijital katılım bankacılığı alanındaki ilk adımı olurken, Türkiye katılım bankacılığı sektöründe de ilk olma özelliği taşıyor.