Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka yeni şirketler kuruyor…

Albaraka yeni şirketler kuruyor…

2234
0
PAYLAŞ

Albaraka yönetim kurulu, 2 şirket kurulmasına ve kurulacak 1 şirkete de ortak olunmasına karar verdi. Kararların detayları şöyle:   

  1. Finans endüstrisinde yeni iş alanlarının keşfedilmesi, bu iş alanlarının birer Fin-Tech‘e dönüştürülerek yeni gelir modellerinin geliştirilmesi amacıyla  yeni bir şirketin kurulmasına karar verildi.
  2. Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri Birimleri tarafından Ar-Ge faaliyetleri kapsamında üretilen yazılım ve diğer teknoloji ürünlerinin ticarileştirilerek yurt içi ve yurtdışında satılabilmesi, çalışacak nitelikli teknik ekibin istihdamının kolaylaştırılması ve teknolojik işbirliği anlamında teknopark ekosisteminden faydalanılması amaçlarıyla; Teknopark bölgelerinin birinde yerleşik bir şirket kurulmasına karar verildi.
  3. Dünyada ve ülkemizde faaliyette bulunan derecelendirme kuruluşlarından ayrı bir teşebbüs olarak “Ulusal Derecelendirme Şirketi” kurulması için başlatılan girişimler kapsamında ve bu amaçla; Söz konusu şirkete kurucu ortak olunmasına karar verildi.