Ana sayfa Haberler KUVEYT TURK Ufuk Uyan: “Araç ve ev finansmanlarında verdiğimiz desteklere bir yenisini daha ekledik”

Ufuk Uyan: “Araç ve ev finansmanlarında verdiğimiz desteklere bir yenisini daha ekledik”

0
0
PAYLAŞ

Kuveyt Türk, İhracat Destek Paketi’ni açıkladı. Kuveyt Türk, ilk 6 ay ödemesiz toplam 36 ay vadeli paket kapsamında kâr oranlarını Euro’da aylık 0,34’e, dolarda ise aylık 0,48’e düşürdü.

Kurulduğu günden bugüne reel ekonominin desteklenmesi için çalışmalar yapan Kuveyt Türk, açıkladığı ‘İhracat Destek Paketi’ kapsamında kâr oranını düşürdü, vadeleri uzattı. Kuveyt Türk, ihracat bedeli taahhütlü işlemlere, 6 ayı ödemesiz olmak üzere toplamda 36 ay vadeli ve Euro’da aylık 0,34, dolarda ise aylık 0,48 kâr oranlarıyla fon kullandırarak ihracatçının yanında yer alacak.

İhracat Destek Paketiyle ilgili bilgi veren Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Kuveyt Türk olarak reel ekonominin desteklenmesi ve büyümenin finansmanına katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda 2019 yılına hızlı bir başlangıç yaptık. Araç ve ev finansmanlarında verdiğimiz desteklere bir yenisini daha ekleyerek bu sefer ihracatçılarımızı destekleyecek ve ülkemize döviz girdisini artıracak bir paket hazırladık. Paket kapsamında, ihracat bedeli taahhüdü almak kaydıyla ilk 6 ay ödemesiz ve 30 eşit taksitte ödenecek şekilde toplamda 36 ay vadeli fon kullandırarak ihracatçımızın yanında olacağız. Fonlarımızı Euro’da aylık 0,34, dolarda ise aylık 0,48 kâr oranlarıyla kullandırtacağız” dedi.