Ana sayfa Haberler ALBARAKA Albaraka Melikşah Utku: “Yeni hizmet ve çözümlerimiz sürecek”

Albaraka Melikşah Utku: “Yeni hizmet ve çözümlerimiz sürecek”

375
0
PAYLAŞ

Albaraka Türk’ün, faizsiz ve şubesiz tamamen dijital bankacılık hizmeti vermek üzere geliştirdiği ve Almanya’da hizmete sunduğu insha, Almanya’dan Türkiye’ye para transferi hizmetine başladı. Kullanıcılar Appstore ve Google Play üzerinden insha uygulamasının güncel versiyonunu kullanarak Albaraka Türk hesaplarına Euro veya TL transferini yapabilecek.

insha’nın kullanıma sunduğu para transferi hizmeti ile Almanya’dan Türkiye’ye para göndermek, uygulama içinden EFT yapmak kadar kolay bir işlem. Kullanıcılar para transferi işlemini 3 dakika içinde gerçekleştirmiş oluyor. Bankalar arası güvenli bir işlem olan para transferi için fiziksel bir şube ya da aracı ile muhatap olmak zorunda kalmayan kullanıcılar, mesai saatlerine bağlı kalmadan, istediği yerden ve istediği zaman para gönderimini gerçekleştirebiliyor. insha kullanıcıları, şubat ayı sonuna kadar devam edecek kampanya süresince ilk üç gönderimini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek.

Hız, uygun fiyat ve kolaylık insha’da

Almanya’da yaşayan Türklerden, 2016 yılında Türkiye’ye 800 milyon Eurodan fazla para gönderimi gerçekleştirildiği ve bu oranın 2018 yıl sonunda 1 milyar Eurodan fazla olacağı tahmin ediliyor. Almanya’dan Türkiye’ye para transferi ücretleri dikkate alındığında insha’nın, şubat ayı sonuna kadar ilk üç işlemin ücretsiz olması, üçüncü işlemin ardından ortalama 4 Euro gibi düşük bir ücretle işlem gerçekleştirmesi kullanıcılara büyük avantaj sağlıyor. Üç dakika gibi bir kısa süre içinde para transferini gerçekleştiren insha, özellikle yüksek meblağlı işlemlerde büyük bir avantaj sağlarken, aynı zamanda uygun fiyat ve hız ve kolaylık açısından önemli avantaj sunuyor.

Yeni hizmet ve çözümlerimiz sürecek

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, “Hedefimiz Almanya’daki Türk vatandaşlarına ve diğer Müslümanlara şubesiz ve dijital bankacılık hizmetleri konusunda eksiksiz bir deneyim sunarak, hayatlarını kolaylaştırmak. insha’nın para transferi hizmeti ile Almanya’daki vatandaşlarımızın ihtiyacına yönelik böyle bir hizmet sunabildiğimiz için çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de yeni hizmet ve çözümlerimizle insha kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

INSHA PARA TRANSFERİ TABLOSU

Türkiye’ye Para Transferi (0-500 Eur)4 EUR

Türkiye’ye Para Transferi (501-1000 Eur)5 EUR

Türkiye’ye Para Transferi (1001-2000 Eur)6 EUR

Türkiye’ye Para Transferi (2001-5000 Eur)7,5 EUR

Türkiye’ye Para Transferi (5001-10000 Eur)12,5 EUR