Ana sayfa Manşet Türkiye Finans-Hakan Uzun: “Sadece ilk çeyrekte 2 milyar liranın üzerinde değere ulaştık”

Türkiye Finans-Hakan Uzun: “Sadece ilk çeyrekte 2 milyar liranın üzerinde değere ulaştık”

0
0
PAYLAŞ

Türkiye Finans, 19-20 Mart tarihlerinde talep toplaması yapılan 480 milyon lira değerinde, 91 gün vadeli kira sertifikası ihracını tamamladı. Bu işlem ile birlikte Banka, 2019 yılının ilk çeyreğinde kira sertifikası ihraçlarında toplam 2 milyar liranın üzerinde bir hacme ulaştı.

Türkiye Finans’ın iştiraki olan TF Varlık Kiralama A.Ş’nin, yatırımcılardan gelen yoğun talebe istinaden 480 milyon lira değere ulaşan kira sertifikası ihracı, 22 Mart 2019 tarihinde 91 gün vadeli olarak yurt içi piyasaya sunuldu.

Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, ihraçla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye Finans olarak Mart ayında halka arz ettiğimiz 480 milyon lira değerindeki kira sertifikası ile sektörü yüksek finansmanla desteklemeye devam ediyoruz. Bu ay elde ettiğimiz ihraç miktarı ile sadece ilk çeyrekte 2 milyar liranın üzerinde değere ulaştık. Yüksek hacimli kira sertifikası ihraçlarımızla 2019 yılının ilk çeyreğini geride bırakırken, ülkemizin büyümesine katkı sağlayan reel sektörü desteklemeye devam edeceğiz“.