Ana sayfa Manşet İkram Göktaş’tan ilk çeyrek değerlendirmesi: “Hızla büyümeye devam edeceğiz”

İkram Göktaş’tan ilk çeyrek değerlendirmesi: “Hızla büyümeye devam edeceğiz”

258
0
PAYLAŞ

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş’ın, 2019 ilk çeyrek hakkındaki değerlendirmesi:

Son derece başarılı geçen bir senenin ardından yeni hedeflerle girdiğimiz 2019’un ilk çeyreğini, profesyonel yönetim kadromuz, müşteri ihtiyaç ve taleplerini hızla karşılayan üstün hizmet anlayışımız ve büyük bir gayretle faaliyetlerini sürdüren çalışanlarımız sayesinde son derece başarılı bir şekilde geride bıraktık.

İlk çeyrekte aktif büyüklüğümüz bir önceki yıla göre %11.74 artışla 23.42 Milyon TL’ye, topladığımız fonlar %14.49 artışla 17.38 Milyon TL’ye ulaştı. Gerek güçlü fonlama kaynaklarımız, gerekse özkaynağımızla reel sektöre desteğimizi artırarak nakdi + gayri nakdi toplam 20.97 Milyon TL fon kullandırdık.

Geride bıraktığımız dönemde şubeleşme çalışmalarımızı ara vermeden sürdürdük. Müşterilerimize daha yakın olma stratejimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz şube açılışlarında halkımızın yoğun ilgisiyle karşılaştık. Şu anda 42 şehirde 91 şubemizle, toplam 1096 çalışanımızla bireysel ve KOBİ müşterilerimize büyük bir gayretle hizmet veriyoruz.

2019 Şubat ayı içerisinde 5 Milyon TL’lik ihraç tavanını tamamlamamız ve bu sene yapacağımız ihraçlar için SPK’dan 8 Milyon TL yeni kira sertifikası ihraç tavanı izni almamız da, ilk çeyrekte gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalar arasında yer aldı. İlk ihracımızı Ocak ayı içerisinde gerçekleştirerek nitelikli yatırımcılarımızdan 350 Bin TL’lik fon sağladık. Şu anda tedavülde yaklaşık 1.7 Milyon TL’lik kira sertifikamız bulunuyor. Kira sertifikası ihraçları alanında gerçekleştirdiğimiz başarılı işlemleri önümüzdeki dönemde de sürdürerek yeni fon kaynağı oluşturma çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Senenin ilk çeyreğinde birbirinden önemli ödüllerin sahibi olmanın mutluluğunu da yaşadık. Bu yıl 2. kez düzenlenen Ekonomi Zirvesi sonrası, kendi alanında başarılı işlere imza atan isimlere verilen Ekonomi Zirvesi Altın Değerler Ödülleri’nde Vakıf Katılım, ‘Türkiye’nin En Başarılı Katılım Bankası’ ödülünün sahibi oldu. Ayrıca Marketing Türkiye ve AKADEMETRE iş birliğiyle düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde Vakıf Katılım’ın, katılım bankacılığı sektöründe “Yılın En İtibarlısı” ödülünü alması
bizleri ziyadesiyle gururlandırdı.

Yılın geri kalanı için de hedeflerimiz büyük. Güçlü bilanço yapımızı koruyarak emin adımlarla hızla büyümeye devam edeceğiz. Teknolojiyi sistemlerimize daha çok entegre edecek, inovatif çalışmalarımızla sektöre yön vereceğiz. Stratejik hedeflerimizden biri olan Türkiye’nin Milli Altın Bankası olma projeksiyonumuz doğrultusunda piyasa payımızı daha da artırmak için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz ve elbette ülke ekonomimizin gelişimine yön verecek projelere sunduğumuz desteği büyük bir sorumlulukla sürdüreceğiz.

Bugüne kadar ortaya koyduğumuz tüm çalışmalarda bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Yönetim Kurulumuza, Vakıf Katılım’ın başarısı ve bu günlere gelmesi için büyük bir gayret ve heyecanla emek harcayan ekip arkadaşlarıma ve Vakıf Katılımı tercih eden müşterilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar

yorumlar